Із 1 квітня сімейні лікарі Кременчука почали виписувати рецепти на безкоштовні ліки для хворих на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму, але коли люди отримають ці ліки, невідомо

.

1 квітня 2017 року в Україні стартує державна програма «Доступні ліки», відповідно до якої пацієнти матимуть змогу отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою. Це питання обговорювалось на селекторній нараді, яку керівник провів  управління охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації Віктор Лисак. Як відомо, програма передбачає адресне відшкодування державою вартості ліків для хворих на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму й цукровий діабет II типу (неінсулінозалежний). На ці цілі в державному бюджеті закладено 500 млн.  грн., з яких близько 17 млн. отримала Полтавська область.

Однак, на сьогодні Мінохорони здоров’я ще не вирішено низку важливих питань, зокрема,  відсутній перелік торгових назв препаратів, економічна оцінка середньої ціни препаратів тощо. Крім того, немає розподілу по області коштів державної субвенції. Водночас запуск програми анонсовано з 1 квітня, тож Віктор Лисак порадив лікарям, виписуючи рецепти пацієнтам, пояснювати, що ліки вони отримають лише після вирішення всіх  проблемних питань на рівні МОЗ.

У Кременчуці до роботи у рамках цієї урядової програми готові, повідомляє прес-служба міськвиконкому. Однак, начальник Кременчуцького міського управління охорони здоров’я Максим Середа наголошує, що угоди з аптечними закладами будуть підписані після розподілу коштів держсубвенції по регіонам, і місто отримає інформацію про  суму державної компенсації. Він також повідомив, що розпорядниками коштів будуть Центри  надання первинної медико-санітарної допомоги м. Кременчука № 1, № 2, №3. На інформаційних щитах, реєстратурах має бути розміщено перелік міжнародних непатентованих назв препаратів, які підлягають відшкодуванню. З 1 квітня сімейні лікарі починають виписувати рецепти, але терміни отримання ліків за державною  програмою невідомі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто