Із виступу О. В. Удовіченка на позачерговій сесії Полтавської обласної ради

21 лютого відбулася  позачергова сесія Полтавської обласної ради, термінове зібрання якої було викликано подіями в Нових Санжарах. Напередодні місцеві мешканці вийшли на протест проти розміщення на території селища евакуйованих українців та іноземців із Китаю, сталися сутички з правоохоронцями. Ситуація набула широкого розголосу.

На сесії депутати Полтавської обласної ради заслухали виступи голови облдержадміністрації Олега Синєгубова, заступника міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка, керівника поліції Полтавщини Івана Вигівського про події, що сталися в Нових Санжарах, їх передумови та ліквідацію наслідків.

Голова політичної партії «Рідне місто», керівник фракції «Рідне місто» в обласній раді Олександр Удовіченко вважає, що дати прихисток евакуйованим із карантинної зони українцям – наш обов’язок. Однак уряд не налагодив комунікацію з людьми й не вжив необхідних заходів для створення умов обсервації. Олександр Удовіченко звернувся до заступника міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка як до представника уряду:

— Мені здається, уряд на чолі з прем’єр-міністром не розуміє своєї ролі в ситуації, що склалася довкола розміщення в медичному центрі Національної  гвардії України «Нові Санжари» громадян, евакуйованих із Китаю. Коли Олексій Гончарук на пресконференції відповідає, що населення не було поінформовано з міркувань безпеки, то це формальна відповідь. Представники уряду на чолі з його керівником не усвідомлюють своєї відповідальності.

Є логічне запитання: чому вони так довго вивчали досвід 17 країн, які вже давно вивезли своїх людей з Китаю, про що розповів заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко?  Україна зволікала, мовчала, а потім нарешті зрозуміла, що потрібно щось робити.

Чому за півтора місяця не можна було визначити місце обсервації, забезпечити його усім необхідним? Складається враження, що урядовий оперативний штаб із запобігання коронавірусу приймав рішення щодо розміщення евакуйованих у Нових Санжарах спонтанно, за добу до їхнього вильоту з Китаю, а то й менше. Коли інші регіони відмовилися приймати людей на обсервацію, знайшли крайнього, найменш підготовленого — Нові Санжари.

Вважаю, що центральна влада осоромилася. Їй потрібно усвідомити, що це вона створила ситуацію в Нових Санжарах, і зробити висновки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто