Кабмін подав до Верховної Ради України і закон про нові податки, і проект бюджету на 2016 рік

   Кабмін подав до парламенту і проект Закону «Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулюванні економічної діяльності в Україні», який зареєстрований під № 3630. Нова редакція Податкового кодексу, запропонована в цьому законопроекті, є результатом компромісу, якого начебто було досягнуто з Комітетом ВР з питань податкової та митної політики. Отже, висновки по основних позиціях.

   Податок на прибуток.

Мінфін пропонував ставку податку на прибуток у розмірі 20%, депутати ж наполягали на 15% від розподіленого прибутку. Компромісний варіант – 17% (за нинішніх 18%).

   Податок на доходи фізичних осіб і військовий збір.

Замість первісно запропонованої ставки ПДФО в розмірі 20% Мінфін погодився на 17% з усього розміру заробітної плати (замість нинішніх 15 і 20%). Для великих зарплат так виходить навіть вигідніше. А ось дивіденди (втім, як і інші пасивні доходи) будуть обкладатися за ставкою загальною 17% замість колишніх 5%.

   Єдиний податок.

Як і очікувалося, єдиний податок (спрощена система оподаткування) постраждає від реформи найбільше. Для юридичних осіб (крім сільгоспвиробників) його не буде зовсім.

При цьому кількість груп «єдинщиків» зменшиться до трьох:

  • група «А» – фізособи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів із торговельних місць на ринках та господарську діяльність з надання побутових послуг населенню, обсяг доходу яких впродовж календарного року не перевищує 300 тис. грн. База оподаткування – мінімальна зарплата, а ставка зростає до 20%;
  • група «Б» – фізособи-підприємці, які не використовують працю найманих працівників або кількість їх працівників не перевищує 10 осіб та річний обсяг доходу яких не перевищує 2 млн грн. Ставка єдиного податку для групи «В» – 17%, як і податку на доходи.
  • група «С» – сільськогосподарські товаровиробники, в яких річний дохід не перевищує 2 млн грн.

 

Кабінет Міністрів України прогнозує і пропонує:

12,5% зростання мінімалки.

     У 2016 р. уряд пропонує поступово підвищити розмір прожиткового мінімуму до 1496 грн, мінімальну заробітну плату – до 1550 грн.

– У 2016 р. передбачено поетапне зростання розміру прожиткового мінімуму. На одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2016 р. прожитковий мінімум становитиме 1330 грн, з 1 травня – 1399 грн, з 1 грудня – 1496 грн, – йдеться у проекті.

Також закладено і підвищення мінімальної заробітної плати: з 1 січня 2016 р. – до 1378 грн, з 1 травня – до 1450 грн, з 1 грудня – до 1550 грн. 

Таким чином, у грудні 2016 р., порівняно з аналогічним місяцем 2015 р., розміри мінімалки та прожиткового мінімуму зростуть на 12,5%.

    Кабмін пропонує прийняти держбюджет-2016 з доходами 601 млрд грн і видатками 674 млрд грн. Дефіцит – майже 75 млрд грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто