Каналізаційні стоки отруюють життя мешканцям Раківки

Проблему жахливого смороду, осередком якого є каналізаційно-насосна станція станція № 16 на Раківці, порушив у своєму депутатському запиті Олександр Плескун (фракція партії «Рідне місто»)  на сесії міськради 2 березня. Як зазначив депутат, до нього неодноразово зі скаргами звертались мешканці прилеглих до СП-16 будинків, він у свою чергу звертався до мерії та відповідних контролюючих інстанцій, але вирішення питання до цього часу не зрушило з місця.

 

 

 

Наразі станція перекачування на Раківці приймає майже утричі більше стоків, ніж становить її  проектна потужність.  Стара СП не в змозі впоратися з таким  напливом  каналізації, мешканці прилеглих будинків відчувають це краще за всіх.

Найбільше неприємний запах від станції перекачування стоків дошкуляє мешканцям  буд. №№ 42А, 44, 44А, 46, 48, 50 по  вул. Червоноармійській, буд. №№ 89, 91, 93 по вул. Республіканській та інших, розташованих в районі СП. Як зазначив у своєму депутатському запиті на ім’я міського голови депутат цього округу Олександр Плескун,  згідно з  отриманою ним інформацією, проектна потужність станції при будівництві становила приблизно 3,9 тис. куб м стічних вод, нині ж об’єкт приймає від 9 до 11 тис. куб м.  Альтернативної заміни СП-16 наразі немає, тому, як наголошує депутат,  вирішити проблему негативного впливу станції на довкілля, на здоров’я людей можливо лише шляхом модернізації технологічного процесу перекачки стоків.

«Реагуючи на звернення мешканців, я в 2016 р. звертався до міськвикконому, головного управління санслужби. В результаті було проведено 2 наради, в лютому 2016 р. зроблено аналізи  атмосферного повітря, але питання залишається відкритим, – йдеться у запиті Олександра Плескуна. –  Відкритим залишається і питання благоустрою прилеглої території. Потрібно відновити асфальтове покриття внутрішньоквартальної дороги, що забезпечує проїзд спецтранспорту до СП-16, а також частину ґрунтової дороги навколо станції, бо вона вся в ямах, які під час дощів наповнюються водою.

Депутат наполягає на завершенні розробки заходів модернізації СП-16 та виділенні коштів на втілення цих заходів у житті, а також на благоустрої прилеглої території. Міська рада запит Олександра Плескуна підтримала, та чи скоро буде виконано все, про що просять депутат і його виборці, це велике питання.

Як прокоментував мер Віталій Малецький, наразі триває реконструкція аварійної СП-17, що в районі Великої Кохнівки ( триває, до речі, вже років із 10 й на яку витрачено кілька мільйонів гривень), у черзі на модернізацію й СП-12, а зараз до них додалася і станція на Раківці.  «Треба попрацювати над цим», – лише сказав мер.

Залишити відповідь