Каналізаційні стоки отруюють життя мешканцям Раківки

Проблему жахливого смороду, осередком якого є каналізаційно-насосна станція станція № 16 на Раківці, порушив у своєму депутатському запиті Олександр Плескун (фракція партії «Рідне місто»)  на сесії міськради 2 березня. Як зазначив депутат, до нього неодноразово зі скаргами звертались мешканці прилеглих до СП-16 будинків, він у свою чергу звертався до мерії та відповідних контролюючих інстанцій, але вирішення питання до цього часу не зрушило з місця.

 

 

 

Наразі станція перекачування на Раківці приймає майже утричі більше стоків, ніж становить її  проектна потужність.  Стара СП не в змозі впоратися з таким  напливом  каналізації, мешканці прилеглих будинків відчувають це краще за всіх.

Найбільше неприємний запах від станції перекачування стоків дошкуляє мешканцям  буд. №№ 42А, 44, 44А, 46, 48, 50 по  вул. Червоноармійській, буд. №№ 89, 91, 93 по вул. Республіканській та інших, розташованих в районі СП. Як зазначив у своєму депутатському запиті на ім’я міського голови депутат цього округу Олександр Плескун,  згідно з  отриманою ним інформацією, проектна потужність станції при будівництві становила приблизно 3,9 тис. куб м стічних вод, нині ж об’єкт приймає від 9 до 11 тис. куб м.  Альтернативної заміни СП-16 наразі немає, тому, як наголошує депутат,  вирішити проблему негативного впливу станції на довкілля, на здоров’я людей можливо лише шляхом модернізації технологічного процесу перекачки стоків.

«Реагуючи на звернення мешканців, я в 2016 р. звертався до міськвикконому, головного управління санслужби. В результаті було проведено 2 наради, в лютому 2016 р. зроблено аналізи  атмосферного повітря, але питання залишається відкритим, – йдеться у запиті Олександра Плескуна. –  Відкритим залишається і питання благоустрою прилеглої території. Потрібно відновити асфальтове покриття внутрішньоквартальної дороги, що забезпечує проїзд спецтранспорту до СП-16, а також частину ґрунтової дороги навколо станції, бо вона вся в ямах, які під час дощів наповнюються водою.

Депутат наполягає на завершенні розробки заходів модернізації СП-16 та виділенні коштів на втілення цих заходів у житті, а також на благоустрої прилеглої території. Міська рада запит Олександра Плескуна підтримала, та чи скоро буде виконано все, про що просять депутат і його виборці, це велике питання.

Як прокоментував мер Віталій Малецький, наразі триває реконструкція аварійної СП-17, що в районі Великої Кохнівки ( триває, до речі, вже років із 10 й на яку витрачено кілька мільйонів гривень), у черзі на модернізацію й СП-12, а зараз до них додалася і станція на Раківці.  «Треба попрацювати над цим», – лише сказав мер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто