Керівники міста, ветерани, громадськість вшанували пам’ять полеглих у роки Другої Світової війни

У Кременчуці багато меморіальних місць, пов’язаних із Другою Світовою війною. Мешканці міста свято бережуть пам’ять про захисників та визволителів міста, ветеранів, тому вже стало доброю традицією напередодні Дня Перемоги покладати квіти до пам’ятних місць.Тож, 5 травня керівники міста разом із ветеранами, громадськими активістами вшанували пам’ять героїв війни 1941-1945 рр., похованих на Новоревівському та Староревівському кладовищах, а також світлу пам’ять учасників АТО, які покояться на Свіштовському кладовищі, поклали квіти до пам’ятника Воїну-Визволителю, пам’ятника лейтенанту Рязанцеву, стели «Перший день після війни» та інших меморіальних місць.

 

 

Квіти до меморіального знаку лейтенанту Рязанцеву покладають секретар Кременчуцької міської ради Юрій Гриценко та голова Об’єднання ветеранів війти та військових конфліктів “Бойове братство” Олег Фещенко. 

За незмінною традицією живі квіти лягли цього дня до підніжжя пам’ятного знаку загиблому при визволенні Кременчука 29 вересня 1943 року старшому лейтенанту Рязанцеву. Цей пам’ятник знаходиться на території Першої міської лікарні. Батальйон Рязанцева у складі 193 стрілецького полку 66 гвардійської Полтавської дивізії атакував північно-західну окраїну Кременчука і першим увірвався в окуповане місто. Старший лейтенант загинув від ворожої кулі на території Першої міської лікарні. На знак вічної пам’яті про подвиг визволителів на початку 2000-х років на території лікарні було споруджено меморіальний знак. Це було зроблено за сприяння меценатів, родини Матициних – Володимира Митрофановича і Тетяни Юріївни.

За кошти цих меценатів було також виготовлено й пам’ятну стелу «Перший день після війни», що встановлена на пл. Перемоги. Від імені Володимира Митрофановича і Тетяни Юріївни в день Перемоги до цієї стели незмінно лягають 19 червоних гвоздик, таке число своїх рідних втратили Матицини в роки Другої Світової війни.

Ветерани покладають квіти до пам’ятника лейтенанту Рязанцеву на території Першої міської лікарні 

Вшанування пам’яті героїв біля стели Перший день після війни 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто