Комунальні підприємства Кременчука знову претендують на мільйонні субвенції з міського бюджету

61,6 млн грн передбачається виділити з міського бюджету Кременчука в 2017 р. на потреби  комунальних підприємств міста. Відповідний проект Програми фінансової підтримки комунальників виносять на затвердження сесії міської ради 31 січня. Водночас, ще в грудні, під час підготовки до ухвалення бюджету міста – 2017, голова профільної депутатської комісії з питань бюджету Олександр Плескун ( партія «Рідне місто») висловив думку, що створення наглядової ради та щорічний аудит комунальний підприємств обійдуться дешевше для міського бюджету ніж постійні мільйонні субвенції. 

 Голова депутатської комісії з питань бюджету Олександр Плескун (фракція партії “Рідне місто”) хоче прозорості в роботі комунальних підприємств Кременчука

Питання фінансової підтримки комунальних підприємств  вкрай резонансне: щоразу, коли депутати міськради вирішують виділяти чи ні комунальникам гроші з бюджету, виникають тривалі суперечки. Комунальники бідкаються  на злидні, погрожуючи колапсом у міському господарстві, але депутатам пропонують вірити їм на слово, оскільки документального підтвердження їх плачевного становища  обранцям ніхто не надає. Навпаки, у фінансових звітах за 2016 р., наданих комунальними підприємствами на вимогу депутатської комісії з питань бюджету, жодне з них не є збитковим.

Скандал щодо липових фінансових звітів комунальників виник у грудні на засіданні профільної комісії під головуванням Олександра Плескуна. На це засідання запросили й комунальників, але конструктивного діалогу з депутатами так і не вийшло. Комунальників з їх фіктивними фінзвітами захищали начальник міського УЖКГ Іван Москалик та віце-мер з фінансів Тетяна Неіленко, пояснюючи, що закон забороняє надавати фінансову підтримку комунальним підприємствам, якщо вони збиткові, тому й у звітності все в радужних кольорах, насправді ж без грошей міста комунальникам не вижити.

«Ми вже довгий час говоримо про створення наглядової ради на кожному з  комунальних підприємствах, а зараз,  у мене є бажання, по-перше, ініціювати створення такої ради, а, по-друге, щорічно проводити незалежний аудит на підприємствах.. Тому що ось це замилювання очей ( фінплани – авт.) я не розумію. Наглядова рада й аудит вийдуть дешевше для бюджету, ніж постійні субвенції. Закон це дозволяє!», – зауважив тоді голова комісії з питань бюджету Олександр Плескун (фракція партії «Рідне місто»).

31 січня відбудеться чергова сесія Кременчуцької міської ради, на затвердження якої чиновники мерії виносять Програму фінансової підтримки комунальних підприємств міста на 2017 р. З бюджету на ці цілі пропонують виділити понад 61,6 млн грн й розподілити кошти наступним чином:

– 13,2 млн грн для КАТП-1628 (придбання техніки);

– 19,6 млн грн. – шляхового ремонтно-будівельного управління (придбання техніки та асфальтозмішувальної установки);

– 14,6 млн грн. – КП «Теплоенерго», з них 9,8 млн – на виплату зарплати  іпогашення боргів, 2,1 млн – на заміни тепломереж, 2,7 млн – на придбання техніки;

– 1,6 млн грн – КП «Міськсвітло» (придбання спецтехніки);

– 4,8 млн грн – КП «Благоустрій Кременчука» (придбання спецтехніки);

– 6,8 млн грн –  КП «Кременчукводоканал» (поповнення статутного капіталу та придбання спецтехніки);

– 975 тис. грн. – Спеціалізованому комбінату ритуальних послуг ( придбання техніки).

Розробники Програми пояснюють необхідність виділення коштів тим, що діючі тарифи не повністю відшкодовують витрати підприємств, до того ж населення заборгувало за послуги.
«Якщо підприємствам тепло – і водопостачання різниця в тарифах частково компенсується на державному рівні, то інші комунальні підприємства можуть розраховувати лише на власні кошти. Все це призвело до того, що комунальним підприємствам не вистачає оборотних коштів на придбання матеріалів, послуг, робіт і необхідних технічних засобів для виконання своїх функціональних призначень, для виплати заробітної плати», – йдеться в пояснювальній записці.

Чи затвердять депутати запропоновані суми, покаже сесія. Вочевидь, вона буде гарячою.

 

 

 

докладний звіт про їх фінансову діяльність депутати й досі не бачили.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто