Кожен має право сказати слово? Депутати міськради вирішують, скільки часу і коли під час сесії надавати слово громадськості для виступів

Першим питанням порядку денного сесії Кременчуцької міської ради, що відбудеться 22 грудня, є внесення змін до Регламенту міської ради. Йдеться зокрема про те, щоб збільшити, за пропозицією деяких найбільш активних обранців, час для виступів при озвучення депутатських запитів, заяв чи оголошень із 3 до 5 хв. А також у проекті рішення значиться пункт про надання слова для виступів громадськості на початку сесії впродовж 15 хв з регламентом для кожного виступу до 3 хв.

    Голова фракції партії “Рідне місто” у Кременчуцькій міській раді  Олександр Роженко вважає, що громадськості треба надавати час для виступів  на початку сесії, це необхідно для врахування думки громади.

Однак, як з’ясувалося, в громадськості своя думка щодо дозволів на її сесійні виступи, вона не схвалює ідею 15 хв на початку сесії.  13 грудня, під час розгляду питань майбутньої сесії на засіданні профільної депутатської комісії з питань екології, регулювання земельних відносин та архітектури, активістка пані Трохименко висловилася за те, щоб представники громадськості мали можливість вносити свої пропозиції з кожного питання порядку денного сесії, для цього їм надавати по 3 хв для  виступу. На думку активістки, в такому випадку на сесії буде порядок, а не галас і бедлам, як це відбувається досить часто.

Інша точка зору на ситуацію у депутатів. Олександр Роженко, голова фракції партії «Рідне місто», член комісії з екології та земельних відносин, зазначив, що голосуватиме на сесії за надання громадськості для виступів саме 15 хв перед початком роботи. “Це необхідно, щоб врахувати думку громади”, – говорить депутат. А от виступи громадян з кожного питаннявін вважає недоцільним, адже засідання в такому випадку розтягнеться на кілька днів.  «Я такої практики не бачив у жодній раді. Обласна сесія надає слово громадськості на початку засідання», – зауважив Олександр Роженко. А активістам, котрі відреагували на ці слова обуренням, нагадав, що кожен виборець має законне право звертатись з  пропозиціями до депутата свого округу, щоб той озвучив їх на сесії.

“Щоб озвучити пропозиції, ви можете звернутись до кожного депутата, і він внесе їх по кожному питанню, у нього є таке право Це закон, це легальний інструмент. Ви скористатись ним не хочете”, – наголосив депутат Роженко, звертаючись до активістів.

Як підсумок обговорення, профільна комісія більшістю голосів проект рішення з цього питання не підтримала.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто