Кременчук – місто-мільярдер

У Кременчуці затвердили бюджет на 2015-й рік. Вперше загальна сума коштів, необхідних місту, щоб жити, причому досить скромно, перевалила за мільярд гривень. А точніше, склала 1,92 млрд. грн. з урахуванням державної субвенції.

Фінансисти порахували, що Кременчук зможе заробити в цьому році 459 млн грн, які сформують загальний фонд бюджету, і 7,2 млн. грн. – спеціальний, або бюджет розвитку (саме з цього кошика раніше використовували кошти на капітальні ремонти, будівництво чи значні закупівлі комунального транспорту).

Найбільші надходження до міського бюджету Кременчуку має дати податок із доходів фізичних осіб, який вираховується з зарплат працюючих кременчужан. Місту залишатиметься 60% цього податку, а це 258 млн. грн. Друге джерело наповнення бюджету – це орендна плата і податок на землю. Фінансисти розраховують отримати з цього 130 млн. грн. Інші прибутки не такі суттєві в масштабах міста, але, як кажуть, копієчка до копієчки: надходження від податку з реалізації підакцизних товарів (алкоголь, цигарки, пальне) – 20 млн. грн., адмінзбори та держмито – 4,5 млн. грн, надходження від оренди за користування майном, що перебуває у комунальній власності – 3,6 млн. грн. «Гучні» податки на розкішні автомобілі та великі квартири Кременчуку в цьому році дадуть мало – податкова і ДАІ не встигнуть сформувати бази даних, а міськрада не визначиться зі ставкою податку на нерухомість.

На житлово-комунальне господарство Кременчука у 2015 р. передбачається всього 50,5 млн. грн., що на 20 млн. менше, ніж торік. Начальник УЖКГ Сергій Ярош говорить: «Зношеність об’єктів інфраструктури у Кременчуці така, що сума, якої вистачило б УЖКГ, має становити 250 млн. грн.».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто