Кременчук – місто-мільярдер

У Кременчуці затвердили бюджет на 2015-й рік. Вперше загальна сума коштів, необхідних місту, щоб жити, причому досить скромно, перевалила за мільярд гривень. А точніше, склала 1,92 млрд. грн. з урахуванням державної субвенції.

Фінансисти порахували, що Кременчук зможе заробити в цьому році 459 млн грн, які сформують загальний фонд бюджету, і 7,2 млн. грн. – спеціальний, або бюджет розвитку (саме з цього кошика раніше використовували кошти на капітальні ремонти, будівництво чи значні закупівлі комунального транспорту).

Найбільші надходження до міського бюджету Кременчуку має дати податок із доходів фізичних осіб, який вираховується з зарплат працюючих кременчужан. Місту залишатиметься 60% цього податку, а це 258 млн. грн. Друге джерело наповнення бюджету – це орендна плата і податок на землю. Фінансисти розраховують отримати з цього 130 млн. грн. Інші прибутки не такі суттєві в масштабах міста, але, як кажуть, копієчка до копієчки: надходження від податку з реалізації підакцизних товарів (алкоголь, цигарки, пальне) – 20 млн. грн., адмінзбори та держмито – 4,5 млн. грн, надходження від оренди за користування майном, що перебуває у комунальній власності – 3,6 млн. грн. «Гучні» податки на розкішні автомобілі та великі квартири Кременчуку в цьому році дадуть мало – податкова і ДАІ не встигнуть сформувати бази даних, а міськрада не визначиться зі ставкою податку на нерухомість.

На житлово-комунальне господарство Кременчука у 2015 р. передбачається всього 50,5 млн. грн., що на 20 млн. менше, ніж торік. Начальник УЖКГ Сергій Ярош говорить: «Зношеність об’єктів інфраструктури у Кременчуці така, що сума, якої вистачило б УЖКГ, має становити 250 млн. грн.».

Залишити відповідь