Кременчук може стати осередком туризму

1437043489_profesor

У Кременчука є всі шанси стати міжнародним туристичним центром. Головна родзинка – це Дніпро, – вважає професор географії університету Темпл у США Роман Цибрівський. 10 липня в рамках фестивалю урбаністичної культури «Transformersss» з кременчужанами спілкувався професор географії, урбаністичних та азійських студій університету Темпл (США) Роман Цибрівський. Зараз він живе в Україні і досліджує її культурну та історичну спадщину.
Професор Цибрівський розповів, що його родина переїхала до Америки з Західної України, рятуючись від війни. «Коли багато років потому ми з батьком вперше прибули до Києва, то батько плакав», – ділиться спогадами професор. Юного Романа так вразила батькова розчуленість, що через деякий час він вирішив дослідити столицю. У 2014 р. Роман Цибрівський опублікував книгу «Місто соборів і демонів: конфлікт простору, суспільства та історичної пам’яті в Києві, Україна». Парадокс, але книга написана англійською, і за її переклад видавництво вимагає шалені кошти. Тепер же Роман мешкає у Дніпропетровську та досліджує річку Дніпро як складову духовності та історичної пам’яті нашого народу.
Пан Роман говорить, що в Україні та США дуже різне ставлення до річок. В Америці, наприклад, люди не купаються у річках. «Ми, емігранти, були єдиними, хто купався у річці, і для місцевих це було великою дивиною», – згадує професор.

1437043669_sawo_rrz_sw 1437043673_n7xujk5dnum
Річка в містах України є центром міста, таким собі уособленням духу історії, певним символом. Особливо це добре помітно у Києві, де Дніпро ділить місто на дві приблизно рівні частини. Дніпро теж ділить Кременчук на дві частини і дуже близький до історичного центру нашого міста.
– Дніпро має бути таким, щоб найпрестижніше було селитись у першій лінії будинків біля нього, потім – у другій, третій і так далі. Такий досвід є, наприклад, в англійців, котрі свою брудну промислову річку Темзу перетворили на туристичну атракцію, – говорить професор. Зараз в Європі у тренді – повернення до річок, люди починають ставитися до них як до своєрідних родзинок міста.
А ще великий потенціал Роман Цибрівський угледів на наших островах. Йому навіть сподобались тимчасові споруди, які будують там кременчуцькі відпочивальники.
– Головне – дотриматися принципу демократичності, аби не вийшло, що найкращі і найбільші острови перепадуть багатіям, – додає Роман Цибрівський.

«Чому б Кременчуку не стати туристичним центром? – зазначає професор Роман Цибрівський. – У нього дуже великий потенціал, дуже гарний пляж. Ось тільки річку треба почистити та побудувати на її берегах різні атракції».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто