Кременчук отримав План свого енергетичного розвитку, тепер депутати вимагають від мера чіткий план дій у цьому напрямку.

 

Голова фракції партії «Рідне місто» в Кременчуцькій міській раді Олександр Роженко та кілька його колег – депутатів свого часу виступили ініціаторами розробки в місті програми заходів з енергозбереження. В подальшому робота чиновників над цим питанням викликала чимало зауважень і критики з боку депутатів. Врешті 22 грудня на сесії міськради заходи з енергозбереження було затверджено в програмі під назвою «План дій сталого енергетичного розвитку Кременчука до 2015 р.». Однак Олександр Роженко не вважає цей документ дійсно ефективним і вимагає від мера та  розробників чітких пропозицій щодо того, які заходи в першу чергу має фінансувати місто, аби дійсно економити на витратах тепла, електрики, тощо.

 Голова фракції партії “Рідне місто” в Кременчуцькій міській раді Олександр Роженко хоче почути від мера та його підлеглих, які заходи з енергозбереження вони вважають першочерговими, й який конкретний результат у цифрах отримає місто від впровадження цих заходів. 

Можливо, в Кременчуці б і досі не було плану з підвищення енергоефективності, якби не Угода мерів, повноцінним учасником якої хоче стати наше місто. Є ініціатива Євросоюзу, відповідно до якої підписанти Угоди прагнуть скоротити свої викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 р. У свою чергу, Угода мерів відкриває шлях до отримання грантів і вигідних кредитів на енергозбереження під мінімальні відсотки. Тож, відділ енергоменеджменту та енергетики Кременчуцького міськвиконкому постарався і, як міг, впорався з поставленою задачею – представив на затвердження депутатів План дій сталого енергетичного розвитку Кременчука до 2015 р. Здається, всім у залі було зрозуміло, що документ – формальний, але ухвалювати його потрібно, щоб не проґавити гроші Євросоюзу. Формальний, бо, хоча і містить кілька десятків важливих заходів, їх пріоритетність, а, отже, ефективність, залишається невизначеною.

«Я хочу бачити від відділу (енергоменеджменту – авт.) не просто програму, я хочу почути від розробників або профільного заступника міського голови, щоб вони вийшли на трибуну і сказали: оце є програма з 50-ма заходами, але з них зверніть на 5-10, котрі впродовж 2-3 років забезпечать нам таке-то енергозбереження, але під це треба вкласти кошти. І не 100 тис., не 1 млн, які  ми зараз закладаємо на утеплення, на це повинні йти десятки мільйонів, аби ці заходи були дійсно ефективними», – наголосив Олександр Роженко під час розгляду документу на сесії міськради.

Він навів приклад з тепловими лічильниками, які сьогодні мерія в пожежному порядку встановлює в багатоквартирних будинках Кременчука. «Ми знали про те,  що в будинках, де стоять лічильники, від 10 до 30 % економія на втратах тепла? Чого  відділ енергооменеджменту про це не говорив і не кричав нам: « Дайте кошти!». Крім того,  встановлення лічильників повинно відбуватися в комплексі з утепленням будинків. Оце наше  ставлення. В програмі кілька десятків заходів,  а я в першу чергу хочу бачити, на що нам в першу чергу треба знаходити кошти. Це називається пріоритетність!», – зауважив Олександр Роженко.

Його колега з фракції партії «Рідне місто» Олександр Плескун також висловив свою думку щодо виконання програми:

«Нам треба комплексно підходити до питань енергозбереження.  Ми на школах хотіли ставити міні-котельні, але це ще не вирішення питання в цілому. Треба утеплювати будівлі, перекривати дахи, міняти вікна і т. д. Підхід повинен бути комплексним!».

Після гострих виступів і критики на адресу міської влади щодо формалізму й незбалансованості в питаннях енергозбереження, депутати План дій енергетичного розвитку таки затвердили. Майже одноголосно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто