Кременчук отримав План свого енергетичного розвитку, тепер депутати вимагають від мера чіткий план дій у цьому напрямку.

 

Голова фракції партії «Рідне місто» в Кременчуцькій міській раді Олександр Роженко та кілька його колег – депутатів свого часу виступили ініціаторами розробки в місті програми заходів з енергозбереження. В подальшому робота чиновників над цим питанням викликала чимало зауважень і критики з боку депутатів. Врешті 22 грудня на сесії міськради заходи з енергозбереження було затверджено в програмі під назвою «План дій сталого енергетичного розвитку Кременчука до 2015 р.». Однак Олександр Роженко не вважає цей документ дійсно ефективним і вимагає від мера та  розробників чітких пропозицій щодо того, які заходи в першу чергу має фінансувати місто, аби дійсно економити на витратах тепла, електрики, тощо.

 Голова фракції партії “Рідне місто” в Кременчуцькій міській раді Олександр Роженко хоче почути від мера та його підлеглих, які заходи з енергозбереження вони вважають першочерговими, й який конкретний результат у цифрах отримає місто від впровадження цих заходів. 

Можливо, в Кременчуці б і досі не було плану з підвищення енергоефективності, якби не Угода мерів, повноцінним учасником якої хоче стати наше місто. Є ініціатива Євросоюзу, відповідно до якої підписанти Угоди прагнуть скоротити свої викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 р. У свою чергу, Угода мерів відкриває шлях до отримання грантів і вигідних кредитів на енергозбереження під мінімальні відсотки. Тож, відділ енергоменеджменту та енергетики Кременчуцького міськвиконкому постарався і, як міг, впорався з поставленою задачею – представив на затвердження депутатів План дій сталого енергетичного розвитку Кременчука до 2015 р. Здається, всім у залі було зрозуміло, що документ – формальний, але ухвалювати його потрібно, щоб не проґавити гроші Євросоюзу. Формальний, бо, хоча і містить кілька десятків важливих заходів, їх пріоритетність, а, отже, ефективність, залишається невизначеною.

«Я хочу бачити від відділу (енергоменеджменту – авт.) не просто програму, я хочу почути від розробників або профільного заступника міського голови, щоб вони вийшли на трибуну і сказали: оце є програма з 50-ма заходами, але з них зверніть на 5-10, котрі впродовж 2-3 років забезпечать нам таке-то енергозбереження, але під це треба вкласти кошти. І не 100 тис., не 1 млн, які  ми зараз закладаємо на утеплення, на це повинні йти десятки мільйонів, аби ці заходи були дійсно ефективними», – наголосив Олександр Роженко під час розгляду документу на сесії міськради.

Він навів приклад з тепловими лічильниками, які сьогодні мерія в пожежному порядку встановлює в багатоквартирних будинках Кременчука. «Ми знали про те,  що в будинках, де стоять лічильники, від 10 до 30 % економія на втратах тепла? Чого  відділ енергооменеджменту про це не говорив і не кричав нам: « Дайте кошти!». Крім того,  встановлення лічильників повинно відбуватися в комплексі з утепленням будинків. Оце наше  ставлення. В програмі кілька десятків заходів,  а я в першу чергу хочу бачити, на що нам в першу чергу треба знаходити кошти. Це називається пріоритетність!», – зауважив Олександр Роженко.

Його колега з фракції партії «Рідне місто» Олександр Плескун також висловив свою думку щодо виконання програми:

«Нам треба комплексно підходити до питань енергозбереження.  Ми на школах хотіли ставити міні-котельні, але це ще не вирішення питання в цілому. Треба утеплювати будівлі, перекривати дахи, міняти вікна і т. д. Підхід повинен бути комплексним!».

Після гострих виступів і критики на адресу міської влади щодо формалізму й незбалансованості в питаннях енергозбереження, депутати План дій енергетичного розвитку таки затвердили. Майже одноголосно.

Залишити відповідь