Кременчук стане містом велосипедів. Цього року в місті хочуть розпочати будівництво велодоріжок

Концепцію розвитку велосипедного руху в Кременчуці на 2017-2027 рр. винесено на затвердження сесії Кременчуцької міської ради, що відбудеться 4 квітня. Попри сумніви деяких депутатів у доцільності Концепції, яка не передбачає конкретних заходів і фінансування, секретар міськради Юрій Гриценко наголошує: цей документ стане основною для розробки міської Програми велосипедного руху в Кременчуці. Концепція увібрала в себе кількарічні напрацювання міських обєднань велосипедистів, громадських активістів, зокрема, й громадської організації «Рідне місто», котра ще ще в 2013 р. провела перший у Кременчуці масовий захід (велоквест серед дівчат) з метою популяризації велосипедного спорту, а в 2014 р. з  ініціативою розвитку велосипедної інфраструктури виступили депутати фракції «Рідне місто» в Кременчуцькій міській раді.

 

 

Першим провісником популярних нині велопарадів у Кременчуці був  велоквест серед дівчат, присвячений Дню велосипедиста, що відзнається наприкінці травня. В 2013 р. перший велоквест серед дівчат на підборах у парку Миру провела громадська організація “Рідне місто”.  

Як пояснив секретар міської ради Юрій Гриценко в ході обговорення питань порядку денного сесії 4 квітня на депутатських комісіях, Концепція, сформована на основі пропозицій громадських активістів, це перший крок на шляху створення в Кременчуці велосипедної інфраструктури. На основі напрямів, окреслених у Концепції, міське управління містобудування та архітектури має вже у першому півріччі 2017 р. підготувати та винести на розгляд сесії Кременчуцької міської ради міську цільову програму облаштування та розвитку велосипедної інфраструктури у місті Кременчуці на 2017-2020 рр. Після цього стане можливим виділення коштів із бюджету для реалізації Програми.

«Створення велосипедної інфраструктури спрямує місто до європейських стандартів та надасть можливість зробити його зручним для мешканців, привабливим для туристів, зокрема, з активним способом пересування. Перешкодою для активного розвитку велосипедного руху є відсутність у місті велоінфраструктури і побоювання мешканців користуватися велосипедами у існуючих умовах. Реалізація Програми повинна сприяти розвитку велосипедного транспорту, як одного з основних, для пересування громадян в межах міста та зменшенню інтенсивності руху автотранспорту на міських дорогах загального призначення, скороченню нелегітимного паркування автомобілів на тротуарах, травниках та у паркових зонах, зниженню загазованості повітря, а також зменшенню рівня шуму у місті та покращенню здоров’я мешканців завдяки активному способу пересування, скороченню соціального розшарування у середовищі», – зазначається в Концепції.

У цьому документі, зокрема, викладено бачення будівництва веломережі за рахунок облаштування окремих велодоріжок та велодоріжок на пішохідних частинах, організації велосипедних смуг на проїжджих частинах.  Також передбачається  встановлення велопаркувальних стійок, організацію оренди велосипедів, створення дитячого велосипедного парку та станцій термінового технічного обслуговування велосипедів, облаштування місць постійного зберігання двоколісної техніки тощо.  Серед основоного, Концепція містить перелік вулиць міста, що попередньо визначені для облаштування велосипедних доріжок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто