Кременчуцька мозаїка потрапила до Книги рекордів України

1424349422_img_9900_izmen.razmer

19 лютого у картинній галереї Наталії Юзефович відбулося відкриття виставки «Шлях до рекорду».  Виставка   робіт  дітей учбово-наукового центру «Лідер» презентує  28 робіт, створених із пластиліну в техніці мозаїка.

Головна подія цього заходу  – реєстрація рекорду, що встановили діти та їх викладач Дмитро  Король, створивши з пластиліну панно «Кобзар», виконане  в техніці мозаїка.

Для реєстрації рекорду був запрошений представник Книги рекордів України Литвиненко Андрій, який провів необхідні заміри для реєстрації рекорду і вручення сертифікату щодо його підтвердження.  Андрій Литвиненко підтвердив, що робота дійсно є самою великою в країні і рекорд  кременчужан буде внесений до Книги рекордів України за 2015 рік.

Ідея створення цього панно спільна – викладача і його учнів, також Дмитро Васильович є автором ескізу. Мета викладача – запалити і зберегти у душах дітей любов до мистецтва, а також показати дітям, що ставити перед собою цілі і досягати мети – це цілком реально.

У створенні панно брали участь 13 дітей віком від 5 до 14 років, усі разом вони трудились 8 місяців, створивши картину розміром 2,44 м  × 1,20 м.  На її виготовлення було використано 100 пачок пластиліну і застосовано 10 основних кольорів, загальна вага картини становить 25 кг.

Пластилін красивий і пластичний матеріал,  здатний передати всю красу пейзажу, натюрморту і навіть портрету. Технологія виготовлення пластилінової мозаїки не складна, але,  щоб отримати велику, складну по кольору та композиції картину діти зробили декілька тисяч пластилінових шариків. Така робота вимагає неабиякої  акуратності та всидливості. Представлені на виставці дитячі роботи різні за тематикою, але об’єднані безмежною фантазією, оригінальністю творчого мислення та яскравими кольорами.

Дмитро Васильович Король, член  Національної спілки художників та член  Національної спілки  майстрів народного мистецтва, працює у центрі «Лідер» 4,5 роки.

Висококваліфікований викладач навчає дітей образотворчому, декоративно – прикладному та народному мистецтву, а саме – живопису, графіці, петриківському розпису, аплікації, декоративному розпису по склу та дереву.

Учні центру є учасниками і переможцями багатьох  всеукраїнських та місцевих виставок і конкурсів:

– 2011р. – приймали участь у виставках Кременчука і Миргорода, отримали 2 перемоги у міських конкурсах малюнку та прикладного мистецтва;
-2012р. – 2 виставки у містах Кременчуці і Полтаві, та призові місця у міських конкурсах малюнку та прикладного мистецтва;
-2013р. – провели 2 виставки у м. Кременчук, прийняли участь у міжнародному молодіжному гончарському фестивалі в м. Опішня та отримали призові місця у міських конкурсах малюнку та прикладного мистецтва;
-2014р. – проводили виставки у кременчуцьких виставкових залах, приймали участь у міжнародному молодіжному гончарському фестивалі в м. Опішня, отримавши ІІІ мiсце та призовi мiсця у міському  конкурсі.

На святі були присутні голова Крюківської районної ради Віктор Бражененко,  начальник управління культури і туризму Володимир  Кондрашов, співробітники управління культури, директор навчального центру «Лідер»  Леся Крупа, а також численні гості.

Окрасою урочистого відкриття виставки стали музичний супровід викладача ІІ музичної школи Кольченко Жанни Василівни, виступи    студентки Кременчуцького професійного ліцею ім. Макаренка –  Анастасії Рябошапко і учасниці колективу «Славутич» Анни Толмачової.

В рамках проведення виставки планується проведення майстер класів по створенню картин з пластиліну.

Виставка триватиме до 10 березня. Вхід вільний.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто