Кременчуцьке СБУ нагадало про заборону відозйомки з квадрокоптерів цілої низки об’єктів у місті

Квадрокоптери в Кременчуці літають без обмежень. Саме це непокоїть керівників промислових підприємств та окремих критичних  обєктів, а також командування військового гарнізону. В міліції почастішали скарги на використання безпілотних літаючих апаратів поблизу цих обєктів.

Отже, з цього приводу СБУ провело в Кременчуцькій мерії спеціальну нараду, на якій, зокрема,  підприємців і  пересічних любителів  аерофотовідеозйомок ознайомили з законодавчою базою, що регламентує правила використання безпілотних літальних апаратів.

Зазначалось, що, згідно з  Повітряним кодексом України, на безпілотники поширюються всі вимоги,  які висуваються до використання повітряних суден.

Серед них – заборона проводити аеровідеозйомки  територій режимних об’єктів МВС, ЗСУ, МНС, промислових підприємств, мостів, а також інших об’єктів критичної інфрастуктури. В разі виявлення такого літального пристрою, він може бути знищений без попередження.

Військові також наголошують: якщо аерозйомка проводиться поблизу військової частини, то відповідно до затверджених інструкцій, безпілотний літальний апарат не повинен захоплювати ділянку навколо неї на відстані до 50-100 метрів.

Щодо організації аерозйомок промислових потужностей, то це питання має бути заздалегідь узгоджене з керівництвом промислового підприємства з оформленням дозволу на провадження такої діяльності.

Залишити відповідь