Кременчуцькі депутати просять керівництво країни погасити борги держбюджету по житлово-комунальних субсидіях

13 червня на сесії Кременчуцької міської ради депутати прийняли звернення до Верховної Ради, Кабінету Міністрів та Міністерства фінансів України стосовно погашення заборгованості держави перед міським бюджетом і комунальними підприємствами по пільгах і субсидіях, а також погашення різниці в тарифах. Ініціатором такого звернення виступив голова депутатської комісії з питань бюджету Олександр Плескун (фракція «Рідне місто»).

 

 

Ініціатором звернення до керівництва держави виступив голова депутатської комісії з питань бюджету Олександр Плескун (фракція «Рідне місто»).

У зверненні зазначається, що місцеві обранці дуже стурбовані ситуацією зі стрімким зростанням заборгованості по оплаті підприємствам – надавачам комунальних послуг за надані пільги та житлові субсидії населенню  Кременчука на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати тощо.

Так, станом на 13.06.2017 р., без врахування нарахування субсидій за травень місяць поточного року, заборгованість Державного бюджету України перед підприємствами – надавачами комунальних послуг м. Кременчука складає 280,3 млн. грн., в т.ч. по пільгах – 19,5 млн. грн., по субсидіях для населення – 260,8 млн. грн. Цей борг щомісячно зростає.

– Звертаємо увагу, що загальна заборгованість по субвенції включає і заборгованість, яка виникла у 2016 році. Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України»  передбачено інший порядок врахування доходів для призначення субсидій. Оновлене програмне забезпечення для призначення субсидій з 01.05.2017 р. надійшло до Кременчука  лише 12 червня, тож нарахування субсидій за травень знову призведе до зростання заборгованості перед підприємствами – надавачами комунальних послуг, – зазначається в документі.

Крім того, згідно з доведеними мусту показниками планових асигнувань по енергосубвенції на 2017 рік (371,4 млн. грн.) на погашення минулорічної заборгованості  (212,3 млн. грн.) необхідно направити 57% від загальної суми поточного року.

Депутати міськради звертають увагу, що постійне недофінансування призводить до погіршення фінансового стану підприємств житлово-комунального господарства, що, в свою чергу, веде до зниження якості та об’ємів надання послуг населенню, а також до нестабільної роботи галузі в цілому. Окрім того, місцеві бюджети змушені постійно дотувати комунальні підприємства – надавачів послуг підприємства, внаслідок чого недофінансовуються інші соціальні сфери.

«Оскільки в місті Кременчуці налічується 62 137 пільговиків та 66 418 отримувачів субсидій, неминуче зростання соціальної напруги серед населення», – говориться у зверненні.

Керівництво держави просять сприяти у вирішенні питання щодо погашення заборгованості та повного  забезпечення асигнуваннями видатків місцевих бюджетів у 2017 та наступних бюджетних роках на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення, що здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам в частині оплати наданих пільг та житлових субсидій населенню.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто