Кременчуцькі депутати просять керівництво країни погасити борги держбюджету по житлово-комунальних субсидіях

13 червня на сесії Кременчуцької міської ради депутати прийняли звернення до Верховної Ради, Кабінету Міністрів та Міністерства фінансів України стосовно погашення заборгованості держави перед міським бюджетом і комунальними підприємствами по пільгах і субсидіях, а також погашення різниці в тарифах. Ініціатором такого звернення виступив голова депутатської комісії з питань бюджету Олександр Плескун (фракція «Рідне місто»).

 

 

Ініціатором звернення до керівництва держави виступив голова депутатської комісії з питань бюджету Олександр Плескун (фракція «Рідне місто»).

У зверненні зазначається, що місцеві обранці дуже стурбовані ситуацією зі стрімким зростанням заборгованості по оплаті підприємствам – надавачам комунальних послуг за надані пільги та житлові субсидії населенню  Кременчука на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати тощо.

Так, станом на 13.06.2017 р., без врахування нарахування субсидій за травень місяць поточного року, заборгованість Державного бюджету України перед підприємствами – надавачами комунальних послуг м. Кременчука складає 280,3 млн. грн., в т.ч. по пільгах – 19,5 млн. грн., по субсидіях для населення – 260,8 млн. грн. Цей борг щомісячно зростає.

– Звертаємо увагу, що загальна заборгованість по субвенції включає і заборгованість, яка виникла у 2016 році. Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України»  передбачено інший порядок врахування доходів для призначення субсидій. Оновлене програмне забезпечення для призначення субсидій з 01.05.2017 р. надійшло до Кременчука  лише 12 червня, тож нарахування субсидій за травень знову призведе до зростання заборгованості перед підприємствами – надавачами комунальних послуг, – зазначається в документі.

Крім того, згідно з доведеними мусту показниками планових асигнувань по енергосубвенції на 2017 рік (371,4 млн. грн.) на погашення минулорічної заборгованості  (212,3 млн. грн.) необхідно направити 57% від загальної суми поточного року.

Депутати міськради звертають увагу, що постійне недофінансування призводить до погіршення фінансового стану підприємств житлово-комунального господарства, що, в свою чергу, веде до зниження якості та об’ємів надання послуг населенню, а також до нестабільної роботи галузі в цілому. Окрім того, місцеві бюджети змушені постійно дотувати комунальні підприємства – надавачів послуг підприємства, внаслідок чого недофінансовуються інші соціальні сфери.

«Оскільки в місті Кременчуці налічується 62 137 пільговиків та 66 418 отримувачів субсидій, неминуче зростання соціальної напруги серед населення», – говориться у зверненні.

Керівництво держави просять сприяти у вирішенні питання щодо погашення заборгованості та повного  забезпечення асигнуваннями видатків місцевих бюджетів у 2017 та наступних бюджетних роках на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення, що здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам в частині оплати наданих пільг та житлових субсидій населенню.

Залишити відповідь