Кременчуцькі депутати заборонили продаж алкоголю вночі, сподіваючись, що поліція працюватиме краще

Віднедавна в Кременчуці заборонено продавати в нічний час алкоголь, слабоалкогольні напої та алкогольне пиво (окрім як в  ресторанах). Відповідне  рішення було ухвалено депутатами Кременчуцької міської ради 22 грудня. Щоправда думки міських обранців при затвердженні регуляторного акту розділилися, адже виникає чимало сумнівів щодо його законності. Зійшлися на тому, що означене рішення є більш політичним, ніж нормативним й ухвалили його, зважаючи на прохання поліції.

 Заборона діє з 22.00. до 07.00. У січні мерія проведе розяснювальну роботу з підприємцями, після того обіцяють штрафувати порушників. 

«Ми можемо, безумовно, приймати будь-які рішення, але, якщо вони не дозволяють притягти до відповідальності порушників – суб’єктів підприємницької діяльності, то ціна такого рішення – нуль. Тобто, забороняючи нічний продаж алкоголю, ми даємо мешканцям якусь надія, але ця надія не справдиться. Звертаю увагу, що наразі суди скасовують аналогічні рішення деяких міських рад, селищних рад. Антимонопольний комітет також зобов’язав Київраду скасувати заборону на продаж алкоголю вночі. Тобто, є позиція Антимонопольного комітету, є позиція судів і скажіть мені, хто в Кременчуці буде виконувати наше рішення, якщо він знають, що  рішення незаконне? Я згоден з колегами, які кажуть: «Свиня своє болото знайде, якщо людина хоче напитися, вона нап’ється».  Поліція однозначно має працювати! Зараз вона свою неспроможність, свої недопрацювання хоче прикрити тим, що є продаж алкоголю вночі. Хай працює краще!», – висловив свою позиції в процесі обговорення питання на сесії голова фракції партії «Рідне місто» в Кременчуцькій міській раді Олександр Роженко.

Його підтримав колега по фракції Олександр Плескун: «Ми запитували поліцію: «Що дає їм означений нормативний акт в плані додаткових важелів впливу чи повноважень?» і не почули відповіді. На мій погляд, діюче законодавство надало поліції повний спектр повноважень, їх треба лише виконувати. І наш нормативний акт жодних додаткових повноважень не дає. Чесно кажучи, я не розумію, навіщо він взагалі потрібен? Здається, проблема полягає лише в недобросовісному виконанні поліцією  діючого законодавства».

Після тривалих дебатів у сесійній залі регуляторний акт щодо заборони нічного продажу алкоголю в Кременчуці таки було ухвалено. Але депутати мають намір через півроку заслухати звіт міських поліцейських щодо того, як допоміг їм у роботі означений нормативний документ.

Отже торгівлю алкоголем в Кременчуці заборонено з 22.00 до 07.00. щодо шляхів реалізації цієї заборони, то, за словами начальника міського управління розвитку торгівлі Людмили Жорняк, мерія і поліція  найближчим часом розроблять спільний план заходів, який передбачатиме в січні проведення низки роз’яснень для торговців. Після роз’яснень поліція і влада почнуть проводити рейди і штрафувати недбайливих продавців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто