Кременчуцький міськвиконком усунув депутатів від озеленення міста?

Майже 3,9 млн грн з екологічного фонду бюджету Кременчука буде витрачено на придбання саджанців дерев і кущів для озеленення міста цього року. Більішсть із них висадять навесні, а відповільність за це та догляд за саджанцями покладається на інспекторів з благоустрою Автозаводської та Крюківської районних адміністрацій. Відповідне рішення ухвалив міськвиконком, при цьому не спитавши думки міських депутатів, які раніше замовляли саджанці й разом із виборцями озеленювали  свої округи. Звісно, що новація мерії обурила міських обранців.

 А от у Кропивницькому мерія прагне перетворити місто на українську столицю тюльпанів. Для цього всім охочим мешканцям кілька років поспіль видавали цибулини квітів для висадження у дворах багатоповерхівок. Тепер щовесни до Кропивницького їдуть тисячі туристів, щоб помилуватися тюльпановою красою  

Питання цьогорічного розподілу посадкового матеріалу порушив депутат від партії «Рідне місто», голова постійної комісії міськради з питань бюджету Олександр Плескун. На черговому засіданні комісії в ході підготовки до сесії міськради 2 березня, він звернув увагу головного комунальника Кременчука Івана Москалика на те, що в минулому році всім депутатам, згідно з їх заявками, КП «Благоустірй Кременчука» надав саджанці, котрі під час весняних суботників мешканці висаджували у своїх дворах.

–         А зараз є ухвалене рішення міськвиконкому, що цей посадковий матеріал не буде виділятись депутатам, а розподілятиметься по терцентрам, а потім інспектори будуть кудись комусь видавати. Вибачьте, до мене звертаються люди, виборці, вони мене просять, щоб я забезпечив їх саджанцями. А виконавчий комітет, не порадившись із депутами та ігноруючи їх, ухвалює таке рішення!, – наголосив Олександр Плескун.

Начальник УЖКГ Іван Москалик погодився, що, дійсно, донедавна всі кошти на закупівлю саджанців виділяись КП «Благоустрій Кременчука», а далі кущі та дерева розподілялись між депутатам, підприємствам, організаціям і т. д. «Питання в тому. що догляд за висадженими деревами мала здійснювати та юридична чи фізична особа, яка їх отримала.  На жаль, практика показала, що дуже багато саджанців загинуло. Тепер повну відповідальність за саджанці нестимуть районні адміністрації», – пояснив Іван Москалик.

Напевно, це й непогана ініціатива, тим паче, що інспекторів з благоустрою в райадміністраціях достатньо і всі вони озброєні навіть новими планшетами, придбаними за міські кошти, тож мають виправдати бюджетні витрати плідною роботою. Однак Олександр Плескун звертає увагу на негативну тенденцію в ухваленні рішень міським виконавчим комітетом – рішення, що стосуються безпосередньо роботи депутатів, приймаються без їх відома.

Олександра Плескуна підтримали його колеги, депутатська комісія доручила виконкому переглянути своє рішення стосовно посадкового матеріалу.

До речі, жоден саджанець, висаджений торік на окрузі Олександра Плескуна, не загинув.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто