Медична реформа не подобається ані пацієнтам, ані медикам, однак створення Кременчуцького госпітального округу неминуче

 

Стратегію реформи і розвитку кременчуцької медицини як гості пального округу було нещодавно презентовано керівництвом міста та міського управління охорони здоров’я.  Про зміни в системі медицини, які розпочнуться  вже цього року, влада доповіла міським депутатам на засіданні постійної профільної депутатської комісії. Ні в кого з присутніх почуте не викликало особливого оптимізму, але всім було зрозуміло, від реформ, ініційованих Мінохорони здоров’я, нікуди не подітися.  

 Відділення невідкладної медицини, які планують побудувати в Третій міській лікарня. працюватитме аналогічно тому, що в серіалі “Доктор Хаус”.  Про зазначає керівник міської медицини Максим Середа. 

З кожним роком державне фінансування кременчуцької галузі охорони здоров’я стає скуднішим, говорить начальник міського управління медицини Максим Середа. За його словами, в 2016 р. держава передбачила для потреб медицини Кременчука 156 илн грн., в 2017 р. – 183 млн, однак, лише фонд заробітної плати в медичній галузі на поточний рік становить 186 илн. Ситуацію рятує, як завжди, міський бюджет, з якого медикам на 2017 р. додатково виділять ще 100 млн грн, аби забезпечити всі мінімальні потреби.

Припинити практику постійних дотацій можна лише шляхом реформ – в цьому впевнені в Міністерстві охорони здоров’я, впевнений і Максим Середа. Коротка суть реформи – оптимізація ресурсів – матеріальної бази, кваліфікованих спеціалістів, персоналу й, відповідно, використання коштів. З 2018 р. Полтавщину поділять на 4 госпітальні округи, центр одного з яких буде розташований у Кременчуці. Наш округ обслуговуватиме ще й пацієнтів Кременчуцького, Глобинського, Кобеляцького районів та м. Горішні Плавні, загалом, це близько 445 тис. осіб. Всі вони отримуватимуть у Кременчуці діагностичні послуги та стаціонарне лікування. Для цього на базі Третьої й Четвертої міських лікарень Кременчука планують відкрити лікарню інтенсивного лікування «Кременчуцьку» 2-го  рівня, такий же рівень отримає й Перша міська лікарня й Міська дитяча лікарня. Закладами планового лікування, тобто 1-го рівня, залишаться Друга міська лікарня та лікарня «Придніпровська». Міський пологовий будинок нарешті офіційно отримає статус перинатального центру, другого в Полтавській області, а Лікарня відновлювального лікування ( 5-а лікарня) так і залишиться в цьому статусі єдиною на всю область.

Від такої реформи не постраждають ані міські пацієнти, ані медики, в роботі міських поліклінік змін не відбудеться, зазначає начальник міського

управління охорони здоров’я Максим Середа. Водночас потенційний економічний ефект від такого реформування в Кременчуці, за підрахунками Мінохорони здоров’я, становитиме 144 1700 тис. грн.

І Максим Середа, і міські керівники наголошують: треба якнайшвидше включитися в старт загальноукраїнської реформи, бо в такому випадку Кременчук може розраховувати на державні кошти для переобладнання в медзакладах вже наступного року. «Якщо ми одним з першими подаємо свій проект робіт в рамках реформи, то увійде в першу 10 міст, яким держава в 2018 р. виділить кошти на медичну реформу», – зазначає Максим Середа. Кременчук, зокрема. Розраховує отримати від держави 78,8 млн грн., котрі потрібні для будівництва на території Третьої міськлікарні нового відділення – відділення невідкладної медицини, де прийматимуть хворих зі «Швидкої»  й одразу надаватимуть необхідні послуги. Для цього відділення планують придбати й  сучасний томограф.

Отже, проект реформи для подання у Міністерство Кременчук вже має, 31 січня його виносять на затвердження сесії Кременчуцької міської ради. Вже з першого розгляду питання на засіданні профільної комісії зрозуміло, що мало хто з депутатів цю реформу підтримує, але зміни медицині необхідні. Наприклад, представники фракції партії «Рідне місто» Олександр Роженко та Володимир Шибашов висловили занепокоєння щодо того, чи зможуть належним чином отримувати медичні послуги кременчужани, зважаючи на різке збільшення пацієнтів у лікарнях міста? Начальник медичного управління пан Середа запевнив, що все буде добре, адже, за його словами, зараз ліжковий фонд у стаціонарах заповнений тільки на 80%.

«Просто-напросто, це велика оптимізація медичної галузі, від якої пацієнтам навряд чи стане краще», – висловив думку Олександр Роженко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто