Мешканцям, які встановили будинкові теплові лічильники за власні кошти, міський бюджет витрати не компенсує.

Ще донедавна міська влада була  фактично стороннім спостерігачем у питанні оснащення вузлами обліку тепла багатоквартирних будинків. Не сподіваючись на допомогу мерії й теплопостачальних організацій, мешканці окремих будинків встановлювали теплові лічильники за власні кошти. Наразі ж уряд України примусив кременчуцьку владу «почухатись» і в місті почали інтенсивно встановлювати теплові лічильники за рахунок міської казни. Ті ж городяни, які зробили це самостійно, на допомогу міста знову можуть не розраховувати.

Питання компенсації витрат мешканців за встановлені теплові лічильники порушила на засіданні постійної депутатської комісії 14 грудня депутат міськради з фракції «Рідне місто» Валентина Головко. Але нічого обнадійливого у відповідь вона не почула. Як пояснив начальник міського УЖКГ Іван Москалик, за підрахунками його управління, встановлення  лічильника в будинку дозволяє заощадити щонайменше десь 20% на втратах теплової енергії на місяць. «Тобто, ті будинки, які встановили теплові лічильники у минулому році, вже 100% його окупили», – наголосив Іван Москалик.

Наразі ж, дійсно, як пояснив начальник УЖКГ, триває процес оснащення житлового фонду вузлами обліку теплової енергії за кошти міста. Це робиться для того, щоб Кременчук підпав під дію постанови Кабміну від 30 листопада 2016 р., знідно з якою нарахування за теплопостачання  для будинків без лічильника здійснюється за середнім показником будинків, де такий лічильник є.  Сума за спожите тепло виходить меншою, але, щоб урядова постанова запрацювала в Кременчуці, вузлами обліку тепла має бути оснащено не менше 50% житла.

«Наше основне прагнення – до кінця поточного року встановити лічильники ще  у 150 будинках, що дозволить вийти на рівень охоплення житлового фонду – 50% », – пояснив начальник УЖКГ.  На ці роботи з міського бюджету виділено 5 млн грн.

Список будинків, де до кінця 2016 р. встановлять тепловий лічильник, можна знайти на офіційному сайті Кременчуцької міської ради. Іван Москалик зазначає, що ці будинки відбиралися за технологічним принципом – вони мають один тепловий вхід і тепловузол не потребує реконструкції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто