Міський сад отримає гроші й гарні перспективи для розвитку

17 посад значаться у  штатному розкладі новоствореного комунального закладу «Міський сад»  – 13 робітників,  головбух, завгосп, інженер та директор. У 2017 р. на зарплату їм потрібно понад 850 тис. грн, а всього на утримання Міського саду в поточному році – понад 1,3 млн грн. Це уточнені видатки, які виносять на затвердження сесії Кременчуцької міської ради, що відбудеться 2 березня.

 

 

 Міський сад було створено наприкінці 18 ст.  за проектом англійця Гульда, а відкрито під час візиту до Кременчука Катерини IІ. В 2011 р. за  ініціативи мера Олега Бабаєва в саду розпочалася реконструкція.  

На сесії міськради 2 березня депутатам пропонують затвердити   Комплексну  програму утримання та розвитку комунального закладу культури і відпочинку «Міський сад»   на  2017 – 2020 рр. в новій редакції. Зміни стосуються штатного розкладу та обсягів фінансування цього комунального підприємства, створеного наприкінці минулого року.

Раніше Міський сад перебув на балансі футбольного клубу «Кремінь», розташованого на цій території. Лад у саду загальною площею 7 га наводили спільними зусиллями спортсменів, КП «Благоустрій Кременчука» та трудових десантів молоді під час регулярних суботників. Нині ж за стан території відповідають директор окремого комунального закладу та очолюваний ним колектив у складі 16 працівників.

Відповідно до Програми утримання Міського саду в 2017 р. її загальне фінансування становить 1,31 млн грн, з яких понад 850 тис. – заробітна плата, 190 тис. – поточні видатки на інвентар та витратні матеріали, 72., 9 тис. – оплата електроенергії,  опалення та водопостачання, 176,8 тис. грн. – оплата інших послуг (не комунальних, але яких саме в програмі не вказано) та 31 тис. –  капітальні видатки (придбання обладнання для обслуговування парку, встановлення господарчих споруд та інше). Що ж у результаті плідної роботи цього комунального закладу отримають кременчужани? У Програмі про це написано чітко :

«Упродовж терміну реалізації Програми передбачається: проведення спільно з міськими організаціями, органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями  комплексу заходів, спрямованих на підтримку території Міського саду у належному стані, популяризацію екологічної самосвідомості, формування екологічної культури мешканців міста; залучення інноваційних технологій для догляду за територією Міського саду; прибирання та вивіз сміття, листя та гілок з території Міського саду; своєчасне знесення аварійних та сухостійних насаджень; забезпечення насадження дерев та чагарників, посадка та утримання квітів та газонів», власне все те, що й робилося в Міському саду до недавнього часу, але тепер робитиметься вже згідно з Програмою і за зовсім інші гроші.

Взагалі, якщо почитати документ, стає зрозумілим – всі зміни, які відбуваються або ще відбудуться у Міському саду, спрямовані передусім на високо-духовний розвиток молодого покоління:

«Основними завданнями Програми є: створення умов для інтелектуального самовдосконалення молоді, творчого розвитку особистості; утвердження  патріотизму, духовності, моральності та формування загально-людських цінностей; пропаганда та формування здорового способу життя; створення   сприятливого  середовища для забезпечення зайнятості молоді; спорудження   сучасних   атракціонів і споруд на  території  Міського саду, створення  умов  для  підвищення   економічної  ефективності їх використання;  здійснення   заходів,   спрямованих   на   розвиток   інфраструктури,   забезпечення    надання    належного    рівня   послуг   відвідувачам   Міського саду;  поліпшення технічного стану  інженерних  споруд  і  мереж» і так далі в гарному діловому стилі написання документу.

До  речі, ще в одному комунальному закладі, створеному одночасно з «Міським садом», – «Парку Крюківський» у штаті 18 працівників, відповідно більше й фінансування на 2017 р – понад 1,4 млн грн. А щодо змісту Програми утримання «Парку Крюківський» воно майже аналогічне документу для Міського саду.

Залишити відповідь