Міський сад отримає гроші й гарні перспективи для розвитку

17 посад значаться у  штатному розкладі новоствореного комунального закладу «Міський сад»  – 13 робітників,  головбух, завгосп, інженер та директор. У 2017 р. на зарплату їм потрібно понад 850 тис. грн, а всього на утримання Міського саду в поточному році – понад 1,3 млн грн. Це уточнені видатки, які виносять на затвердження сесії Кременчуцької міської ради, що відбудеться 2 березня.

 

 

 Міський сад було створено наприкінці 18 ст.  за проектом англійця Гульда, а відкрито під час візиту до Кременчука Катерини IІ. В 2011 р. за  ініціативи мера Олега Бабаєва в саду розпочалася реконструкція.  

На сесії міськради 2 березня депутатам пропонують затвердити   Комплексну  програму утримання та розвитку комунального закладу культури і відпочинку «Міський сад»   на  2017 – 2020 рр. в новій редакції. Зміни стосуються штатного розкладу та обсягів фінансування цього комунального підприємства, створеного наприкінці минулого року.

Раніше Міський сад перебув на балансі футбольного клубу «Кремінь», розташованого на цій території. Лад у саду загальною площею 7 га наводили спільними зусиллями спортсменів, КП «Благоустрій Кременчука» та трудових десантів молоді під час регулярних суботників. Нині ж за стан території відповідають директор окремого комунального закладу та очолюваний ним колектив у складі 16 працівників.

Відповідно до Програми утримання Міського саду в 2017 р. її загальне фінансування становить 1,31 млн грн, з яких понад 850 тис. – заробітна плата, 190 тис. – поточні видатки на інвентар та витратні матеріали, 72., 9 тис. – оплата електроенергії,  опалення та водопостачання, 176,8 тис. грн. – оплата інших послуг (не комунальних, але яких саме в програмі не вказано) та 31 тис. –  капітальні видатки (придбання обладнання для обслуговування парку, встановлення господарчих споруд та інше). Що ж у результаті плідної роботи цього комунального закладу отримають кременчужани? У Програмі про це написано чітко :

«Упродовж терміну реалізації Програми передбачається: проведення спільно з міськими організаціями, органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями  комплексу заходів, спрямованих на підтримку території Міського саду у належному стані, популяризацію екологічної самосвідомості, формування екологічної культури мешканців міста; залучення інноваційних технологій для догляду за територією Міського саду; прибирання та вивіз сміття, листя та гілок з території Міського саду; своєчасне знесення аварійних та сухостійних насаджень; забезпечення насадження дерев та чагарників, посадка та утримання квітів та газонів», власне все те, що й робилося в Міському саду до недавнього часу, але тепер робитиметься вже згідно з Програмою і за зовсім інші гроші.

Взагалі, якщо почитати документ, стає зрозумілим – всі зміни, які відбуваються або ще відбудуться у Міському саду, спрямовані передусім на високо-духовний розвиток молодого покоління:

«Основними завданнями Програми є: створення умов для інтелектуального самовдосконалення молоді, творчого розвитку особистості; утвердження  патріотизму, духовності, моральності та формування загально-людських цінностей; пропаганда та формування здорового способу життя; створення   сприятливого  середовища для забезпечення зайнятості молоді; спорудження   сучасних   атракціонів і споруд на  території  Міського саду, створення  умов  для  підвищення   економічної  ефективності їх використання;  здійснення   заходів,   спрямованих   на   розвиток   інфраструктури,   забезпечення    надання    належного    рівня   послуг   відвідувачам   Міського саду;  поліпшення технічного стану  інженерних  споруд  і  мереж» і так далі в гарному діловому стилі написання документу.

До  речі, ще в одному комунальному закладі, створеному одночасно з «Міським садом», – «Парку Крюківський» у штаті 18 працівників, відповідно більше й фінансування на 2017 р – понад 1,4 млн грн. А щодо змісту Програми утримання «Парку Крюківський» воно майже аналогічне документу для Міського саду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто