Мистецтво задля дитячих посмішок

IMG_0741

Кожна посмішка дитини – безцінна, кожна хвилинка її щастя – на вагу золота. Тому і вирішили працівники Центральної міської бібліотеки для дітей ім. І. Ф. Торубари та керівник мистецької школи «Око» Оксана Бойко подарувати дітям радість. А допомогла їм у цьому ГО «Рідне місто».

Цього року День захисту дітей був надзвичайно творчим. 1 червня у сквері «Жовтневий» біля музичного фонтана діти та їхні батьки мали можливість послухати чудові народні пісні у виконанні ансамблю «Райське дерево», насолодитися виступом танцювального колективу із БДЮТ «Козачата» та помилуватися виставкою робіт як досвідчених, так і юних художників. Окрім того, під час свята керівниця мистецької школи «Око» Оксана Бойко презентувала присутнім книгу «Кобзарик. Тече вода в синє море…».

Ця збірка творів Тараса Шевченка містить 28 графік, виконаних учнями школи «Око» різного віку.

Слід відзначити, що видання «Кобзарика», ілюстрованого дітьми, стало можливим завдяки допомозі Почесного громадянина Кременчука Володимира Матицина, ГО «Рідне місто», депутатів міської ради від партії «Рідне місто» Юрія Гриценка, Сергія Кузнєцова, Ігоря Березенського. А 1 червня 100 екземплярів книги було передано в мережу дитячих бібліотек Кременчука.

Голова ГО «Рідне місто», депутат міської ради Юрій Гриценко, вітаючи глядачів та учасників багатолюдного свята, не приховував своїх емоцій стосовно активності і завзятості городян, котрі залюбки беруть участь й проводять різноманітні мистецькі та розважальні заходи на вулицях міста:

– Десь роки 2 тому я мріяв, щоб у сквері «Жовтневий» був вернісаж під відкритим небом, де художники-митці Кременчука могли б вільно малювати, насолоджуватися красою нашого міста. А сьогодні душу переповнює радість від того, що цілі художні колективи дарують свою творчість кременчужанам, з власної ініціативи люди організовують яскраві й незабутні свята. Отже, Кременчук стає європейським, культурним центром України.

Свято біля музичного фонтана було, дійсно, креативним. Діти мали можливість не лише розважитися, а й взяти участь у правовій вікторині та малювати на свіжому повітрі.

А дехто навіть взяв участь у колективному написанні масляними фарбами великого зображення козака Мамая. Як відомо, цей легендарний персонаж здавна вважався охоронцем українського народу, його зображення часто підписувалося «Я – козак Мамай, мене не займай!». Тож, на думку художниці Оксани Бойко, більш актуального персонажа для нашого сьогодення знайти важко.

– Дитинство – це той світ, який наповнений щастям, любов’ю, творчістю. І якщо дітям дарувати саме ці відчуття, ми переможемо будь-які негаразди, – впевнена митець.

IMG_0649 IMG_0660IMG_0728IMG_0667IMG_0709IMG_0708IMG_0701IMG_0694IMG_0693IMG_0682IMG_0647IMG_0675IMG_0671IMG_0699

Залишити відповідь