Місту потрібен Кремінь!

Scan-141103-0001

Гідною заміною пам’ятника Леніну на пл. Перемоги мала б стати не клумба, заявлена ініціаторами знесення посткомуністичного об’єкта, а пам’ятник легендарному засновнику Кременчука – козаку Кременю. Козак Кремінь не був ані комуністом, ані регіоналом. Він – персона взагалі аполітична. Але легендарна й уславлена в народних переказах. Саме цей козак, як переповідають, є засновником нашого міста. Давним-давно, може півтисячі років тому, юнаком подався він у козаки, під час одного з боїв був тяжко поранений і став погано бачити правим оком. Тому приїхав у ці місця, збудував міцний човен і почав перевозив через Дніпро подорожніх. Мав козак Кремінь коня, котрий врятував йому життя в тому бою, і кохану Ганну. Але не судилося їм щасливо жити разом. Дніпрові хвилі забрали життя козака, кілька років Ганнуся разом із конем вірно чекали його на березі, аж поки одного разу не пристала до берега татарська галера. Розступилася тоді під конем і дівчиною правічна скеля й сховала навіки від поневолювачів.

Відтоді ці древні камені на березі Дніпра (біля нинішнього парку «Придніпровський») стали називати Скелею вірності. А на місці хатини перевізника утворилося поселення, назване на честь козака Кременя – Кременчук.

Ось така гарна легенда. Розповіла її нам директор краєзнавчого музею Алла Гайшинська.

Вона, до речі, підтримує ідею, що в Кременчуці, неподалік Дніпра, зокрема на тій же пл. Перемоги, мав би стояти пам’ятник легендарному засновнику міста. Так само, як Київ уславив Кия, Хорива, Щека та їхню сестру Либідь, могли б і кременчужани вшанувати козака Кременя і всім миром збудувати пам’ятник.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто