Музей поповнився новими картинами

102_7829

18 травня у Кременчуцькому краєзнавчому музеї відзначали Міжнародний день музеїв. Музейники приймали подарунки, та на головний подарунок – закінчення ремонту – вони цього року не сподіваються.Попри те, що кременчуцький музей уже 7-ий рік перебуває на реконструкції, його працівники продовжують працювати.

– Приймати відвідувачів і проводити екскурсії ми, на жаль, уже давно не можемо, але працюємо, частіше вдома, бо доступ до Інтернету є лише в кабінеті директора, – з сумною посмішкою каже директор музею Алла Гайшинська. – Ми не скаржимося, розуміємо ситуацію. І навіть, готові чекати – не хочемо, щоб нам зробили експозицію тяп-ляп, аби швидше.

Привітати музей зі святом прийшло чимало гостей. Начальник міського управління культури Володимир Кондрашов подарував унікальну книгу «Українська вишивка», в якій описані 35 варіантів вишивання хрестиком портрета Тараса Шевченка. Щирі дарунки подарували і споріднені заводські музеї ПАТ «Кредмаш» та Крюківського вагонзаводу. Та найбурхливіше обговорення викликав подарунок ВБФ «Джерело Дніпра» – 7 картин кременчуцького художника Володимира Дружка, якому зараз уже 85 років. До останнього він викладав у художній школі, але зламав ногу і зараз перебуває у госпіталі. Та й, перебуваючи на лікуванні, продовжує писати картини.

102_7831

– Дарунок просто безцінний, бо Володимир Дружко – сильний аквареліст Кременчука, художник, рівних таланту якого дуже мало в Україні, – таку оцінку дарунку дав директор художньої школи Андрій Родін. – Акварель – одна з найскладніших технік у живопису. Тут не допускаються навіть найдрібніші помилки: неправильно поклав фарбу, і все – нічого вже не можна виправити.

Андрій Родін висловив думку, що завдяки ВБФ «Джерело Дніпра» в Кременчуцькому краєзнавчому музеї можна зібрати цілу колекцію картин кременчуцьких художників. – Це наша спадщина! Багато наших художників пішли з життя, не залишивши у рідному місті жодної картини – їх роботи розійшлись по приватним колекціям або взагалі втрачені. І дуже правильно, що фонд «Джерело Дніпра» буквально по крупицях збирає кременчуцьку колекцію. Нинішній дарунок фонду – не перший і, напевне, не останній, – сказав директор художньої школи.

102_7839

Та головною проблемою Кременчуцького краєзнавчого музею таки залишається і досі незавершений ремонт. Цього року кошти на ці роботи не виділені, чи будуть виділені наступного, міська влада не знає. «Дуже хочеться, щоб ремонт Кременчуцького краєзнавчого музею не перетворився на музейний експонат», – сумно пожартував Андрій Родін.

«Музей – це своєрідна машина часу, що дозволяє напряму стикнутися з минулим, наживо відчути рух історії, усвідомити глибину людського духу. Таку можливість нам надає велика праця, яку здійснюють музейні працівники. Дякуємо за безцінний внесок у підтримку спадщини багатьох поколінь жителів Кременчука. Завдяки вам ми можемо, опираючись на минуле, сміливо йти у майбутнє», – слова привітань з телеграми Почесного громадянина Кременчука, Президента ВБФ «Джерело Дніпра» Володимира Матицина .

Про музей в цифрах

26 вересня 1975 р. – було відкрито музей у Кременчуці

50 років – півстолітній ювілей відбудеться 2015 р.

1 жовтня 2008 р. – музей закрили на реконструкцію

4,7 млн грн. – витрачено на ремонтні роботи

12,5 млн грн. – потрібно для завершення ремонтних та дизайнерських робіт

65 000 експонатів – зберігаються нині у підвалах музею

700 експонатів – поповнили фонд музею 2014 р.

 

 

Текст і фото: Ірина Житня

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто