На Деївському звалищі влітку хочуть почати виробляти електроенергію з газу

Наразі цей газ спалюють у спеціально встановленому факелі, а влітку хочуть переробляти його в електроенергію і продавати за «зеленим тарифом».
Генератор потужністю 500 кВт/год, за допомогою якого і можна буде переробляти із біогазу Деївського звалища електроенергію, німецька фірма НAAZE обіцяє поставити у червні. За оцінками німецьких спеціалістів, запасів газу на Кременчуцькому полігоні ТБВ вистачить на 15 років.
Нагадаємо, що з 2008 року німецькі компанії НAAZE та MBS провели моніторинг полігону для планування щодо відбору газу та санації сміттєзвалища, встановили газовідбірну систему, газозбірну станцію, компресор та факел для спалювання видобутого газу, а також пробурили 11 свердловин для його відкачки.
Наразі весь газ спалюють. Завдяки цьому на Деївському звалищі за 2 роки суттєво зменшились викиди парникового газу в атмосферу. У Кременчук з цього газу планують виробляти електроенергію і тепло. Тепло хоучть використовувати для власних потреб – обігріву підсобних приміщень, розташованих на звалищі. А електроенергію планують продавати за «зеленим тарифом» (1,37 грн за кіловат). На цьому сподіваються заробляти по мільйону гривень на рік. За умовами договору, половину суми, яку місто заробить на альтернативній електроенергії, воно має віддати німецьким компаніям.

Залишити відповідь