На еколабораторію просять 25 тисяч

З відповідним проханням до депутатів міськради звернулись з міського відділу екології. Мовляв, 25 тис грн. потрібні для ремонту приладів, якими оснащена пересуван екологічна лабораторія. Один з них вимірює рівень кисню у воді Дніпра, другий – викиди сірки.

Думки депутатів, присутніх на засіданні комісії з питань екології та земельних відносин, з приводу прохання екологів розділились. Депутат від фракції «Рідне місто» Олександр Роженко висунув пропозицію взагалі відмовитись від пересувної лабораторії.

– Таке комунальне підприємство і екологи, які ні на що не впливають, місту не потрібні, – сказав Олександр Роженко.

Справа в тому, що дійсно, всі протоколи про зростання показників викидів шкідливих речовин і порушення з боку того чи іншого підприємства, міська екологічна комісія надсилає до Полтавської екологічної інспекції, котра єдина, що має право штрафувати. Але поки екологічні інспектори доїдуть з Полтави до Кременчука, час буде втрачено, порушник встигне «замісти сліди».

Натомість, депутат Валентин Стасюк все одно вбачає доцільність в існуванні лабораторії.

– Екологічну лабораторію треба залишити, тому що Кременчук – промислове місто, з великими викидами, яке повинно бути постійно під наглядомекологів. Це буде як стимул підприємствам, а щодо ефективності – варто підключити на заводи санітарних лікарів, – вважає пан Стасюк.

Залишити відповідь