На Кременчук може чекати відсутність світла на вулицях і погана робота тролейбусів  

Депутат Кременчуцької міської ради від фракції  партії «Рідне місто» Олександр Плескун підготував на сесію, що відбудеться 2 березня, звернення до уряду щодо необхідності  врегулювання питання зростання  тарифів на  електроенергію для  освітлення міста  та роботи електротранспорту. Йдеться про постанови НКРЄ, якими з 1 січня 2017 р. передбачено суттєве підвищення означених тарифів.

 

 

 

 

  Збільшення тарифу на електроенергію для потреб тролейбусів призведе до збільшення витрат на оплату електроенергії на 385-400 тис. грн у  місяць


«З набранням чинності з 01 січня 2017 р. постанов Національної   комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 24.11.2016 р.  № 2021 «Про внесення змін до постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України від 11 березня 2010 року № 218» та від 15.12.2016 р. № 2210 «Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України» відбулось суттєве зростання тарифу для потреб зовнішнього освітлення та міського електричного транспорту. Це є важким додатковим фінансовим навантаження на місцеві бюджети, а це своєю чергою сповільнить розвиток інфраструктури міста», – йдеться в пояснювальній записці до звернення, підготовленому Олександром Плескуном.

Він також зазначає, що внаслідок скасування понижувального коефіцієнта 0,6, тобто 60% від вартості в нічний час, відрахування на оплату електроенергії для потреб вуличного освітлення міста зросли в середньому на 40%. А при обліку введення в експлуатацію нових об’єктів зовнішнього освітлення в Кременчуці, які фінансуються з міського бюджету, збільшення становитиме майже 60%.
«В даному випадку місто у другому півріччі 2017 р. не матиме можливості освітлювати вулиці в нічний час, і буде змушено розробити графік відключення зовнішнього освітлення. Негативними наслідками цього довготривалого відключення електромереж та світлофорних об’єктів від живлення можуть стати збільшення кількості ДТП і нещасних випадків на вулицях без освітлення», – йдеться в документі.
Автор проекту звернення також повідомляє, що збільшення тарифу на електроенергію для потреб тролейбусів призведе до збільшення витрат на оплату електроенергії на 385-400 тис. грн. в місяць. Як наслідок, Кременчуцьке тролейбусне управління буде вимушено зменшити випуск рухомого складу на лінію, що призведе до погіршення обслуговування населення і посилить і без того важкий фінансовий стан управління.
У проекті звернення міськрада просить Кабмін скасувати постанови НКРЭКП, вжити заходів щодо встановлення вищезгаданого обґрунтованого тарифу на енергоносії, залучити до процесу обговорення Асоціації міст України, якщо це стосується органів місцевого самоврядування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто