На профілактику та лікування інфарктів у Кременчуці за наступні 4 роки планують витратити понад 40 млн грн

 

«Стоп інфаркт». Таку назву має Міська програма запобігання та лікування серцево-судинних захворювань на 2017-2020 рр., яку виносять на затвердження сесії Кременчуцької міської ради 22 грудня.

Як зазначається в пояснювальній записці до проекту рішення ради, захворювання серця і судин сьогодні займають лідируючу позицію за кількістю смертей. Так, у Кременчуці в 2013 р. смертності від серцево-судинних захворювань становила має 68%, в 2014 р. – 68,3%, в 2015 р. – 70%.

Такий високий рівень і тенденція зростання смертності від серцево-судинних захворювань зумовлені:

  • недостатністю виявлення хвороб на ранніх, доклінічних стадіях;
  • низьким рівнем оснащеності закладів охорони здоров’я обладнанням, необхідним для своєчасної діагностики, лікування та надання інтенсивної допомоги;
  • недостатністю бюджетного фінансування для закупівлі витратних матеріалів, обладнання та реагентів;
  • обмеженою доступністю сучасних методів лікування (інвазійна кардіологія, інвазійна радіологія, кардіохірургія);
  • недостатньою інформованістю населення про чинники ризику та можливість запобігання серцево-судинним хворобам.

 

Щоб покращити ситуацію, міська влада розробила спеціальну програму  «Стоп інфаркт» на 2017 – 2020 рр., її загальний кошторис становить 40, 239 млн грн.. У наступному році передбачено витратити 6,821 млн. За рахунок цих коштів, зокрема, міськздоровввіділ планує відкрити в Кременчуці філіал ДП «Інститтут серця», на базі якого здійснити підготовку 7 лікарів і 3 медсестер, активніше впроваджувати ургентні коронарографії та стентування мешканцям міста з гострим інфарктом міокарда, придбати  апарат ультразвукової діаг-ностики з кардіо-програмою та набором датчиків для Третьої міської лікарні, в якій якої влітку цього року запрацював сучасний кардіоблок та інші заходи.

Залишити відповідь