На профілактику та лікування інфарктів у Кременчуці за наступні 4 роки планують витратити понад 40 млн грн

 

«Стоп інфаркт». Таку назву має Міська програма запобігання та лікування серцево-судинних захворювань на 2017-2020 рр., яку виносять на затвердження сесії Кременчуцької міської ради 22 грудня.

Як зазначається в пояснювальній записці до проекту рішення ради, захворювання серця і судин сьогодні займають лідируючу позицію за кількістю смертей. Так, у Кременчуці в 2013 р. смертності від серцево-судинних захворювань становила має 68%, в 2014 р. – 68,3%, в 2015 р. – 70%.

Такий високий рівень і тенденція зростання смертності від серцево-судинних захворювань зумовлені:

  • недостатністю виявлення хвороб на ранніх, доклінічних стадіях;
  • низьким рівнем оснащеності закладів охорони здоров’я обладнанням, необхідним для своєчасної діагностики, лікування та надання інтенсивної допомоги;
  • недостатністю бюджетного фінансування для закупівлі витратних матеріалів, обладнання та реагентів;
  • обмеженою доступністю сучасних методів лікування (інвазійна кардіологія, інвазійна радіологія, кардіохірургія);
  • недостатньою інформованістю населення про чинники ризику та можливість запобігання серцево-судинним хворобам.

 

Щоб покращити ситуацію, міська влада розробила спеціальну програму  «Стоп інфаркт» на 2017 – 2020 рр., її загальний кошторис становить 40, 239 млн грн.. У наступному році передбачено витратити 6,821 млн. За рахунок цих коштів, зокрема, міськздоровввіділ планує відкрити в Кременчуці філіал ДП «Інститтут серця», на базі якого здійснити підготовку 7 лікарів і 3 медсестер, активніше впроваджувати ургентні коронарографії та стентування мешканцям міста з гострим інфарктом міокарда, придбати  апарат ультразвукової діаг-ностики з кардіо-програмою та набором датчиків для Третьої міської лікарні, в якій якої влітку цього року запрацював сучасний кардіоблок та інші заходи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто