Не баскетболом єдиним

IMG_6120

Нещодавно на сесії міськради, під час ухвалення програми розвитку баскетболу в Кременчуці, в деяких депутатів виникло запитання. Мовляв, чому місто підтримує й фінансує лише баскетбол? Адже в Кременчуці є багато інших спортивних напрямків. дійсно, за рахунок чого виживає сьогодні спорт в місті? Як сказав на підтримку Програми розвитку баскетболу в Кременчуці заступник міського голови Віталій Малецький, всього з міського бюджету у нашому місті, о Крім баскетболу в Кременчуці з міського бюджету фінансується ще близько 30 видів спорту, повідомив заступник міського голови Віталій Маленький. А міський спорткомітет у відповідь на інформаційний запит «КП» добросовісно перерахував всі бюджетні спортивні школи та секції Кременчука.

Отже, виключно з міського бюджету фінансуються: КДЮСШ «Авангард» (велоспорт, легка атлетика, греко-римська боротьба, важка атлетика); СДЮШОР з боксу; філія СДЮШОР з боксу; ДЮКСШ «Фаворит» (кінний спорт); СДЮСШ з дзюдо та комунальний заклад фізичної культури і спорту «Міський футбольний клуб «Кремінь». З бюджетів Автозаводського та Крюківського районів фінансуються ДЮСШ № 1 у Крюкові (веслування на байдарках і каное, художня гімнастика, легка атлетика, настільний теніс); Крюківський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»; ДЮСШ № 2 (баскетбол, волейбол, легка атлетика, тхеквондо, футбол); Автозаводський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Фінансову підтримку місто також надає Кременчуцькій міській федерації баскетболу, Фізкультурно-спортивному товариству «Спартак» та Клубу інвалідів по слуху «Классік». Загалом на розвиток фізкультури і спорту в Кременчуці у бюджеті 2014 р. передбачено майже 8,6 млн грн. Це лише 30% від потреби.  Але через складну ситуація в країні й ці кошти навряд чи будуть освоєні.

Жоден із видів спорту не є пріоритетним в фінансуванні, зазначають у міському спорткомітеті. Чиновники нагадають,  що торік у жовтні було ухвалено Комплексну програму розвитку фізичної культури і спорту на найближчі 4 роки. Відповідно до неї розроблено й програму розвитку баскетболу. Загальний кошторис заходів. передбачених у цьому документі, становить 500 тис. грн, хоча «живими» коштами отримають  баскетболісти хіба що тисяч 100-120.

– Міністерством фінансів України щорічно доводиться до міста норматив фінансової забезпеченості галузі «Фізична культура і спорт» з урахуванням лише наявного населення Кременчука, але зовсім не враховується існуюча мережа спортивних закладів, – зазначають у спорткомітеті.

У попередні роки комунальним закладам фізкультури і спорту з міського бюджету виділялись кошти на будівництво, реконструкцію та поточний ремонт спортивних споруд, придбання форми, інвентарю та обладнання. За останні 1,5-2 роки спортивні заклади про це забули, бо грошей з бюджету вистачає лише на зарплату та оплату енергоносіїв, все інше – за рахунок батьків дітей чи благодійників. Останніх у спорткомітеті ладні на руках носити і прізвища називають: Олег Сазонов, Євген Хворост, Геннадій Іванян, Ігор Суворов, Олександр Лукацький.

Але спорт у Кременчуці для багатьох дітей – на першому місці. 27 кременчуцьких спортсменів отримують стипендії міськради за визначні досягнення у спорті. Найбільше серед стипендіатів дзюдоїстів (6), боксерів (5), легкоатлетів (5), майстрів тхеквондо (3). У списку – пловці, веслувальники на байдарках і каное, важкоатлети, борці  і гімнасти.

Станом на 1 липня 2014 р.  комунальні заклади фізичної культури і спорту відвідують близько 2,5 тис. дітей та підлітків, що перевищує 13% від загальної кількості дітей в Кременчуці.

Де підтримка, там і досягнення

Уже 18 років існує в Кременчуці Клуб спортивних єдиноборств «Легіон», засновником та Почесним президентом якого є Володимир Матицин.  Понад 5 тисяч кременчуцьких хлопців пройшли через «Легіон». Чимало з них демонстрували і продовжують демонструвати високі результати не тільки на всеукраїнському, а й європейському та світовому рівнях. У «Легіоні» пишаються своїми вихованцями, такими як знані майстри з боксу Денис Юлдашев, Едуард Луцкер, Денис Пояцика, Сергій Радченко, Ігор Фалюш та з дзюдо – Єлизавета Каланіна, Микола Картошкін, Каро Марандян, Андрій Волошин, Віталій Попович, Андрій Бурдун.

Додамо, що за допомоги Володимира Матицина та Всеукраїнського Благодійного фонду «Джерело Дніпра», Почесним Президентом якого він є,  в Кременчуці проводяться щорічний чемпіонат зі скелелазіння, турнір з легкої атлетики серед дітей з обмеженими фізичними можливостями і різні спартакіади, міський чемпіонат з футболу серед шкільних команд, змагання з шахів, тощо.

Спортсмени – це майбутня еліта не лише Кременчука, а й країни в цілому. Шкода, що у державі для виховання цієї еліти залишається все менше і менше можливостей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто