Не баскетболом єдиним

IMG_6120

Нещодавно на сесії міськради, під час ухвалення програми розвитку баскетболу в Кременчуці, в деяких депутатів виникло запитання. Мовляв, чому місто підтримує й фінансує лише баскетбол? Адже в Кременчуці є багато інших спортивних напрямків. дійсно, за рахунок чого виживає сьогодні спорт в місті? Як сказав на підтримку Програми розвитку баскетболу в Кременчуці заступник міського голови Віталій Малецький, всього з міського бюджету у нашому місті, о Крім баскетболу в Кременчуці з міського бюджету фінансується ще близько 30 видів спорту, повідомив заступник міського голови Віталій Маленький. А міський спорткомітет у відповідь на інформаційний запит «КП» добросовісно перерахував всі бюджетні спортивні школи та секції Кременчука.

Отже, виключно з міського бюджету фінансуються: КДЮСШ «Авангард» (велоспорт, легка атлетика, греко-римська боротьба, важка атлетика); СДЮШОР з боксу; філія СДЮШОР з боксу; ДЮКСШ «Фаворит» (кінний спорт); СДЮСШ з дзюдо та комунальний заклад фізичної культури і спорту «Міський футбольний клуб «Кремінь». З бюджетів Автозаводського та Крюківського районів фінансуються ДЮСШ № 1 у Крюкові (веслування на байдарках і каное, художня гімнастика, легка атлетика, настільний теніс); Крюківський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»; ДЮСШ № 2 (баскетбол, волейбол, легка атлетика, тхеквондо, футбол); Автозаводський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Фінансову підтримку місто також надає Кременчуцькій міській федерації баскетболу, Фізкультурно-спортивному товариству «Спартак» та Клубу інвалідів по слуху «Классік». Загалом на розвиток фізкультури і спорту в Кременчуці у бюджеті 2014 р. передбачено майже 8,6 млн грн. Це лише 30% від потреби.  Але через складну ситуація в країні й ці кошти навряд чи будуть освоєні.

Жоден із видів спорту не є пріоритетним в фінансуванні, зазначають у міському спорткомітеті. Чиновники нагадають,  що торік у жовтні було ухвалено Комплексну програму розвитку фізичної культури і спорту на найближчі 4 роки. Відповідно до неї розроблено й програму розвитку баскетболу. Загальний кошторис заходів. передбачених у цьому документі, становить 500 тис. грн, хоча «живими» коштами отримають  баскетболісти хіба що тисяч 100-120.

– Міністерством фінансів України щорічно доводиться до міста норматив фінансової забезпеченості галузі «Фізична культура і спорт» з урахуванням лише наявного населення Кременчука, але зовсім не враховується існуюча мережа спортивних закладів, – зазначають у спорткомітеті.

У попередні роки комунальним закладам фізкультури і спорту з міського бюджету виділялись кошти на будівництво, реконструкцію та поточний ремонт спортивних споруд, придбання форми, інвентарю та обладнання. За останні 1,5-2 роки спортивні заклади про це забули, бо грошей з бюджету вистачає лише на зарплату та оплату енергоносіїв, все інше – за рахунок батьків дітей чи благодійників. Останніх у спорткомітеті ладні на руках носити і прізвища називають: Олег Сазонов, Євген Хворост, Геннадій Іванян, Ігор Суворов, Олександр Лукацький.

Але спорт у Кременчуці для багатьох дітей – на першому місці. 27 кременчуцьких спортсменів отримують стипендії міськради за визначні досягнення у спорті. Найбільше серед стипендіатів дзюдоїстів (6), боксерів (5), легкоатлетів (5), майстрів тхеквондо (3). У списку – пловці, веслувальники на байдарках і каное, важкоатлети, борці  і гімнасти.

Станом на 1 липня 2014 р.  комунальні заклади фізичної культури і спорту відвідують близько 2,5 тис. дітей та підлітків, що перевищує 13% від загальної кількості дітей в Кременчуці.

Де підтримка, там і досягнення

Уже 18 років існує в Кременчуці Клуб спортивних єдиноборств «Легіон», засновником та Почесним президентом якого є Володимир Матицин.  Понад 5 тисяч кременчуцьких хлопців пройшли через «Легіон». Чимало з них демонстрували і продовжують демонструвати високі результати не тільки на всеукраїнському, а й європейському та світовому рівнях. У «Легіоні» пишаються своїми вихованцями, такими як знані майстри з боксу Денис Юлдашев, Едуард Луцкер, Денис Пояцика, Сергій Радченко, Ігор Фалюш та з дзюдо – Єлизавета Каланіна, Микола Картошкін, Каро Марандян, Андрій Волошин, Віталій Попович, Андрій Бурдун.

Додамо, що за допомоги Володимира Матицина та Всеукраїнського Благодійного фонду «Джерело Дніпра», Почесним Президентом якого він є,  в Кременчуці проводяться щорічний чемпіонат зі скелелазіння, турнір з легкої атлетики серед дітей з обмеженими фізичними можливостями і різні спартакіади, міський чемпіонат з футболу серед шкільних команд, змагання з шахів, тощо.

Спортсмени – це майбутня еліта не лише Кременчука, а й країни в цілому. Шкода, що у державі для виховання цієї еліти залишається все менше і менше можливостей.

Залишити відповідь