Не в грошах щастя!

Світова карта щастя 2014

20 березня відзначають Міжнародний день щастя – офіційне свято, оголошене ООН ще у 2012 р. Експерти вимірюють індекс щастя в кожній країні. Україна у щасливому рейтингу – на останніх позиціях.

В ООН кажуть, Міжнародний день щастя необхідний, аби нагадати людям: відчуття щастя кожної окремої людини – безцінне. І багатим країнам варто допомагати більш бідним сусідам, бо збалансований і рівномірний економічний розвиток веде до ліквідації злиднів – чи не головної перепони на шляху до щастя. У 2006 р. експерти почали вимірювати Happy Planet Index – рівень щастя в кожній країні, використовуючи безліч різних показників (як-от рівень добробуту, тривалість життя, задоволення від досягнень, ставлення до природи тощо) і просте опитування людей. Але індекс щастя показав: не завжди багата країна – це щаслива країна.

У 2014 р. експерти склали світову мапу на основі вимірювань індексу щастя. На карті щасливі країни позначені зеленими відтінками (чим зеленіший, тим «щасливіший» індекс), а ті держави, де щастя мало – червоними. На жаль, Україна – в червоних тонах. Найщасливішими вважають себе (судячи з мапи) жителі Південної Америки, а ось начебто благополучних американців гроші не тішать. США – чи не «найнещасніша» країна на континенті. В Євразії найнещаснішою країною експерти назвали Росію. Зі 151-ї країни у неї 122-ге місце, Білорусь посіла 103-тю позицію в рейтингу щастя, Україна – 100-ту (дані за першу половину 2014 р. – ред.).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто