Облавтодор запевняє, що будівництво мосту у Горішніх Плавнях не є альтернативою нового мосту в Кременчуці  

Перспективи будівництва у Кременчуці нового мосту через Дніпро знову обговорюють у Кременчуцькому міськвиконкомі. Нещодавно тут відбулася велика нарада з мостового питання за участі керівників Полтавської облради  та облавтодору.

 

 

 

 Згідно з проектом 2006 р., новий міст має бути протяжністю 1,7 км, на 4-6 смуг руху та 8 транспортних розв’язок. Міст планували побудувати за 7 років . Ціна питання – 8, 529 млрд грн. 

Необхідність такої наради викликана тим, що в уряді розглядається питання будівництва нового мостового переходу поблизу м. Горішні Плавні, але не в Кременчуці, повідомляє прес-служба Кременчуцького міськвиконкому. Варто нагадати, що про будівництво нового мосту в нашому місті йдеться ще з 1987 р., коли фахівці мостовипробувальної станції Південної залізниці зробили висновок про незадовільний технічний стан діючого мосту, збудованого в 1949 р.  З того часу кількість транспорту,  а також навантаження на міст збільшились в десятки разів. У 1988 р.  міст  капітально відремонтовали, але його автомобільна частина в аварійному стані і залізничники пропонують її закрити. На проект нового мосту витрачено більше 13 млн.  грн.  Техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) будівництва мосту в Кременчуці було розроблено у 2006 р, документ пройшов експертизу і узгодження в міністерствах, але не затверджений Кабміном. У 2012 р. ТЕО відкоригували, але до повторної експертизи і узгодження не дійшло. З  2013 р. фінансування проектних робіт призупинено. Наразі ТЕО мосту знову потребує коригування в ціновому сегменті, а потім  – погодження.

Варто зазначити, що минулого року, під час візиту  до Кременчука Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана, мер міста передав главі уряду  пакет документів щодо будівництва нового мосту у нашому місті, оскільки  будівництво  можливе лише за бюджетні кошти.

Присутній на нараді в Кременчуцькому міськвиконкомі голова Полтавського облавтодору Володимир Троянівський зазначив, що можливість будівництва мостового переходу  поблизу Горішніх Плавнів розглядалася з метою направити великі транспортні потоки поза містом, а не як альтернатива будівництва мостового переходу у Кременчуці. Він пообіцяв, що це питання буде вивчатися і вирішуватися на державному рівні. Він також наголосив, що остаточне рішення з цього питання ще не прийнято і думку Кременчука та області  обов’язково буде враховано.

 

 

 

Залишити відповідь