Олександр Роженко: «Ми кардинально змінили конкурсну документацію з визначення інвестора для будівництва системи збору біогазу на Деївському сміттєзвалищі»

На останній у цьому році сесії Кременчуцької міської ради депутати ухвалили рішення щодо здійснення державно-приватного партнерства з будівництва системи збору та утилізації біогазу на полігоні твердих побутових відходів у Кременчуці. Обговорення було досить тривалим, окремі депутати висловлювали думку, що місто має розвивати вже існуюче на звалище комунальне підприємство з відбору газу і заробляти на цьому кошти, а не віддавати «золоту жилу» інвестору. Ніхто не збирається втрачати кошти, – заперечив цю критику голова фракції партії «Рідне місто», член робочої групи з підготовки документації щодо визначення інвестора на Деївському полігоні Олександр Роженко.

 Запасів метану на Деївськоум сміттєзвалищі, за підрахунками експертів, вистачить на найближчі 10  років

Як відомо, перші кроки в напрямку будівництва на Деївському полігоні твердих побутових відходів системи збору та утилізації біогазу Кременчук здійснив ще в 2007-2008 рр. У той період з метою проведення робіт на звалищі в місті створили комунальне підприємство за участі німецького інвестора, доля міста при цьому склала 51%, німців – 49%. На полігоні було зроблено кілька свердловин з відбору метану, змонтовано газорозподільну установку. Біогаз планували використовувати для вироблення електроенергії та продавати її за зеленим тарифом. Однак, на певному етапі проект був заморожений, а цього року мерія знову повернулася до ідеї видобування грошей зі  сміття. Але наразі йдеться не про поновлення роботи комунального підприємства, а про пошук нового інвестора й передачу йому в оренду існуючої газорозподільної установки. Це й викликало гостру критику з боку окремих депутатів міської ради. Останні, зокрема, наголошували, що в установку часу було вкладено близько 650 тис. євро, а тепер її буде передано в оренду за мізерні кошти і зароблятиме на ній не місто, а інвестор. Критикували міську владу, що вона не бажає думати і заробляти гроші: «Чому б місту самому не вкласти гроші в будівництво систему відбору біогазу, щоб мати можливість в подальшому отримувати дуже непогані прибутки?»

З протилежного боку опонентів заспокоювали: місто буде в виграші. «Щоб у депутатів потім не виникало запитань стосовно умов проведення конкурсу,  робоча група запропонувала протокол засідання комісії щодо визначення переможця конкурсу винести на затвердження Кременчуцької міської ради.

Потім буде остаточна редакція договору,  тобто всі умови конкурсу з визначення інвестору будуть під контролем», – наголосив секретар міської ради Юрій Гриценко.

Член робочої групи, яка займалася питанням умов партнерства на Деївському звалищі, голова фракції партії «Рідне місто» в міській раді Олександр Роженко зазначив:  «Я і мій колега з «Рідного міста» Олександр Плескун, разом вивчали це питання в складі робочої групи. Я вважаю, що  ми кардинально змінили ту конкурсну документацію, той договір, який нам надавали на початку. Цей договір не відповідав інтересам міста ні економічно, ні юридично. Наші зміни стосувалися як юридичної частини, так і  визначення орендної плати до введення об’єкта в експлуатацію, після введення, визначення експертної вартості. Але деякі питання ще залишилися. Зокрема,  розійшлися думки членів групи щодо розміру орендної плати після введення в експлуатацію. Я вважаю, це питання потрібно розглядати вже  після затвердження переможця конкурсу  і після остаточного узгодження договору про співробітництво».

Врешті більшістю депутатських  голосів питання про здійснення державно-приватного партнерства з будівництва системи збору та утилізації біогазу на полігоні твердих побутових відходів у Кременчуці було затверджено.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто