Особлива екскурсія

1433410636_img_6643
Кременчужани з обмеженими фізичними можливостями побували на території Полтавський ГЗК. Цю екскурсію для них організував Всеукраїнський благодійний фонд «Джерело Дніпра», Почесним Президентом якого є Володимир Матицин.

Всеукраїнський благодійний фонд «Джерело Дніпра» двічі на рік традиційно влаштовує екскурсії для людей із обмеженими фізичними можливостями – до Міжнародного дня захисту дітей (1 червня) та до Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями (3 грудня). Цього разу особливі екскурсанти відвідали історико-краєзнавчий музей Комсомольська та кар’єр Полтавського ГЗК.
У музеї відвідувачі мали змогу потримати в руках зразки різних гірських порід, зокрема і магнетитовий кварцит, котрий, як кажуть, виконує бажання. Побачили кременчужани і славнозвісні котуни – результат переробки з магнетитової руди.
А ще кожен із відвідувачів зміг відчути себе королем Артуром або Жанною Д’Арк., бо мали змогу приміряти на себе лицарські обладунки. Дізналися вони і про людину, котра є зразком мужності – комсомольчанина Олександра Негрія, котрий на милицях водив туристів у гірські походи. Говорив, що він – колишній альпініст, насправді ж, не маючи змоги ходити від народження, він всьому навчився сам, інструктував інших та ще й у походах міг залишити позаду дужих здорових хлопців.
Історія про птеродактиля Кешу, котрий вилупився із скам’янілого яйця, тривалий час жив на кар’єрі, а потім загинув, заплутавшись в лініях електропередач, видалася настільки реалістичною, що жіночки підходили, торкалися його і питали одна в одної: «А він справжній?».
Роздивившись у музеї експонати з історії Полтавського ГЗК, екскурсанти вирушили на саме підприємство. Відвідувачів попереджали, що біля кар’єра вони можуть почати літати або їх, навпаки, притисне до землі, або ж вони побачать НЛО, або минуле чи майбутнє, адже там знаходиться магнітна аномалія. Щоправда, нічого такого відвідувачі не побачили, проте познайомилися з особливостями виробництва та різними машинами, котрі працюють на кар’єрі. А також дізналися, що радіаційний фон кристалічного щита біля парку «Придніпровський» складає 30 мікрорентгенів (мкР) і це більше, ніж у кар’єрі, де він становить лише 12-15 мкР. Тут екскурсанти із захопленням збирали різноманітні камінчики. «Просто якась кам’яна лихоманка. Мене вже гукають, а я не можу зупинитися!», – поділилася враженнями з подругою одна пані.
Після того кременчужани відвідали Свято-Миколаївський собор, котрий славиться красою на всю Полтавську область. В озері біля нього відвідувачі годували риб та лебедів, а ще бачили річкову черепаху. Риби тут, до речі, дуже багато – хоч руками лови, а на шматочки хлібу вона кидається, наче піраньї. «Ми навіть чуємо, як вони чвакають ротами!», – сміялися відвідувачі.

Наталя Герасименко, голова Кременчуцького міського товариства інвалідів:
– Завдяки Фонду «Джерело Дніпра» наші дітки з задоволенням їздять на екскурсії, багато дізнаються. Адже навіть я, доросла людина, не маю можливості відвідати ті місця, які б мені хотілося. Тому, коли ми обираємо місце, ми питаємо думку в усіх, визначаємо, де ще не побувала більшість наших підопічних, і відвідуємо те місце. Торік ми відвідали монастир у Козельщині, Мгарський чоловічий монастир. Цього разу екскурсія була настільки цікава та пізнавальна, що просто, здавалося, поринаєш у розповідь екскурсовода.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто