Особлива екскурсія

1433410636_img_6643
Кременчужани з обмеженими фізичними можливостями побували на території Полтавський ГЗК. Цю екскурсію для них організував Всеукраїнський благодійний фонд «Джерело Дніпра», Почесним Президентом якого є Володимир Матицин.

Всеукраїнський благодійний фонд «Джерело Дніпра» двічі на рік традиційно влаштовує екскурсії для людей із обмеженими фізичними можливостями – до Міжнародного дня захисту дітей (1 червня) та до Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями (3 грудня). Цього разу особливі екскурсанти відвідали історико-краєзнавчий музей Комсомольська та кар’єр Полтавського ГЗК.
У музеї відвідувачі мали змогу потримати в руках зразки різних гірських порід, зокрема і магнетитовий кварцит, котрий, як кажуть, виконує бажання. Побачили кременчужани і славнозвісні котуни – результат переробки з магнетитової руди.
А ще кожен із відвідувачів зміг відчути себе королем Артуром або Жанною Д’Арк., бо мали змогу приміряти на себе лицарські обладунки. Дізналися вони і про людину, котра є зразком мужності – комсомольчанина Олександра Негрія, котрий на милицях водив туристів у гірські походи. Говорив, що він – колишній альпініст, насправді ж, не маючи змоги ходити від народження, він всьому навчився сам, інструктував інших та ще й у походах міг залишити позаду дужих здорових хлопців.
Історія про птеродактиля Кешу, котрий вилупився із скам’янілого яйця, тривалий час жив на кар’єрі, а потім загинув, заплутавшись в лініях електропередач, видалася настільки реалістичною, що жіночки підходили, торкалися його і питали одна в одної: «А він справжній?».
Роздивившись у музеї експонати з історії Полтавського ГЗК, екскурсанти вирушили на саме підприємство. Відвідувачів попереджали, що біля кар’єра вони можуть почати літати або їх, навпаки, притисне до землі, або ж вони побачать НЛО, або минуле чи майбутнє, адже там знаходиться магнітна аномалія. Щоправда, нічого такого відвідувачі не побачили, проте познайомилися з особливостями виробництва та різними машинами, котрі працюють на кар’єрі. А також дізналися, що радіаційний фон кристалічного щита біля парку «Придніпровський» складає 30 мікрорентгенів (мкР) і це більше, ніж у кар’єрі, де він становить лише 12-15 мкР. Тут екскурсанти із захопленням збирали різноманітні камінчики. «Просто якась кам’яна лихоманка. Мене вже гукають, а я не можу зупинитися!», – поділилася враженнями з подругою одна пані.
Після того кременчужани відвідали Свято-Миколаївський собор, котрий славиться красою на всю Полтавську область. В озері біля нього відвідувачі годували риб та лебедів, а ще бачили річкову черепаху. Риби тут, до речі, дуже багато – хоч руками лови, а на шматочки хлібу вона кидається, наче піраньї. «Ми навіть чуємо, як вони чвакають ротами!», – сміялися відвідувачі.

Наталя Герасименко, голова Кременчуцького міського товариства інвалідів:
– Завдяки Фонду «Джерело Дніпра» наші дітки з задоволенням їздять на екскурсії, багато дізнаються. Адже навіть я, доросла людина, не маю можливості відвідати ті місця, які б мені хотілося. Тому, коли ми обираємо місце, ми питаємо думку в усіх, визначаємо, де ще не побувала більшість наших підопічних, і відвідуємо те місце. Торік ми відвідали монастир у Козельщині, Мгарський чоловічий монастир. Цього разу екскурсія була настільки цікава та пізнавальна, що просто, здавалося, поринаєш у розповідь екскурсовода.

Залишити відповідь