Остання каденція

102_7312

24 лютого депутати Кременчуцької міської ради проголосували за ліквідацію районних у місті рад. Райрадам залишилось працювати тільки півроку. На місцевих виборах у жовтні 2015 р. їх вже не обиратимуть, натомість органи управління в районах залишаться.    

І голова Крюківської райради Віктор Бражененко, і голова Автозаводської райради Валентин Шафорост просили депутатів міської ради продовжити життя райрадам і в наступному скликанні. Головний їхній аргумент – 65% проблем кременчужан розглядаються безпосередньо у мікрорайонах. Крім того, 22 тис. пільговиків та 14 тис. ветеранів нікуди не подінуться, їхні проблеми, котрі вирішували підрозділи райвиконкомів,  все одно потрібно буде вирішувати, наголошували керівники районів. В цьому їм і не заперечували. Адже райони в Кременчуці залишаться і  форми управління в в них існуватимуть. Які саме – райвиконкоми чи райадміністрації, буде вирішено згодом, адже до завершення нинішньої каденції райрад ще півроку. Тож в районних депутатів ще є можливість продемонструвати ефективність своєї роботи.

Поки що голова Крюківської райради Віктор Бражененко закидає міській раді невміле керування діяльністю рад районних.  За його словами, районний депкорпус – це інструмент, який можна вдосконалити, якщо, наприклад, додати повноважень і правильно скерувати.

– Це, як молоток. Хтось б’є по пальцях, а хтось забиває гвіздок. І це не означає, що молоток поганий, а просто руки не звідти виросли, – зазначив голова Крюківської райради.

Його колега з іншого берега Дніпра Валентин Шафорост не побачив у ліквідації райрад жодної економії бюджетних коштів.

– Я не тримаюся за крісло голови, не треба мене виносити з кріслом з кабінету. А економії коштів не буде, бо скороченню після неутворення райрад підлягають лише дві посади – заступник голови райради і спеціаліст оргвідділу, який відповідає за роботу з депутатами, – зауважив Валентин Шафорост.

За райради вступилось чимало депутатів: Євген Холод, Валентин Стасюк, Володимир Шапран, Ольга Шиян, Ольга Усанова (вона є депутатом Крюківської райради – ред.). Але доводів жодному з них не вистачило.

– В мене склалося враження, що всі хочуть залишити все так, як є, а це неможливо. Мене лякає, що не видно бажання в керівників міста і районів щось змінювати. Невже на підприємствах зараз не відбувається оптимізації? Чим відрізняються органи місцевого самоврядування? – зазначив депутат міськради з фракції «Рідне місто» Олег Максак.

Врешті депутати більшістю голосів (34 з 44 присутніх на сесії) ухвалили рішення щодо припинення існування районних в місті рад після виборів  в жовтні 2015 р.

«Рішення про ліквідацію райрад своєчасне»

IMG_5851

Юрій Гриценко, голова фракції партії «Рідне місто» в Кременчуцькій міській раді:

–  Тепер ми ініціюємо створення комісії, що вивчить, яке управління районами буде запроваджено після припинення існування районних рад. Оскільки обидва райони: і Крюківський, і Автозаводський, як територіальні одиниці залишаються. Насамперед треба вивчити думки нинішніх керівників районів з цього приводу, зокрема і в питаннях кадрової політики: штати в яких відділах можна оптимізувати, а в яких, не виключено, навпаки – збільшити. Прийняти рішення про необрання райрад – це лише перший крок, ми ж хочемо бачити, як діятиме нова структура управління районами. І над цим працюватиме комісія. Депутатам наступної каденції, безумовно, це допоможе налагодити ефективне керування.

На додачу скажу, після скасування райрад навантаження на депутатів міської ради навряд чи збільшиться. Кременчужани і зараз набагато краще знають і спілкуються саме з депутатами міськради. Наприклад, у нас, в «Рідному місті», якщо з якихось причин депутата немає на місці, виборці знають, де знаходиться головний офіс партії і де йому допоможуть. А депутати мають просто сумлінно виконувати свої обов’язки, незалежно від того, яка це рада – районна чи міська.

Перед сесією біля міськвиконкому зібрались зо два десятки людей, переважно похилого віку. Вони тримали нашвидкуруч написані гасла, але мало хто знав прізвища депутатів райрад.

Ірина Житня

 

One thought on “Остання каденція

  1. Володимир сказав:

    Розповідав мені один пенсіонер, що позвонили йому ввечері 23 лютого та суворо наказали бути на мітингу 24 лютого біля міськвиконкому. А з якого приводу мітинг не сказали. Прийшов, подивився, послухав, розвернувся та пішов до дому. А з виступом депутата Юрія Васильовича Гриценко згоден. У нас виборці не всіх міських депутатів знають, а в районах тим більше. То ж з рішенням про припинення існування районних рад згоден. Давно пора було від них відмовитись.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто