Перевищив швидкість – отримай фото

1437036856_1092014-7

Верховна Рада ухвалила закон, який запровадить автоматичну систему реєстрації порушень ПДР, введе систему штрафних балів та дозволить співробітникам ДАІ брати штраф просто на місці порушення.14 липня Верховна Рада України проголосувала за закон, котрий дозволяє фото- та відеофіксацію порушень правил дорожнього руху, – повідомляє «Українська правда». «За» свої голоси віддали 267 народних депутатів.

Якщо закон набере чинності, то в Україні запровадять систему автоматичної фіксації порушень ПДР, так, як це відбувається у країнах Європи. На адресу власника транспорту буде надходити квитанція разом із фото- та відеодоказами. Після цього у власника авто буде час на те, щоб зрозуміти, чи він керував машиною в момент здійснення порушення, чи інша особа, якій авто передавалось. Кожен матиме право оскаржити таке рішення в суді. Власникам авто, які передали його по довіреності, дадуть час на те, щоб оформити продаж авто. Якщо власник транспортного засобу висловить бажання, то він матиме можливість отримати інформацію про фіксацію порушення ПДР на телефон чи електронну пошту.

Закон наділяє працівників патрульної поліції та інші підрозділи правом стягувати штрафи на місці порушення, а ось вилучити водійське посвідчення можна буде лише за рішенням суду.

Також законом запроваджується система штрафних балів, які будуть враховуватись під час накладення штрафів. Нагадаємо, на позачерговому засіданні уряду 4 квітня заступник глави МВС Ека Згуладзе описала принципи цієї системи. За словами урядовця, всім автомобілістам буде нараховано по 150 балів, і якщо радари і камери відеоспостереження фіксуватимуть порушення, ці бали будуть зніматися.
– Після того, як кількість балів досягне нульового рівня, водіям за порушення почнуть нараховувати штрафи, які треба буде сплатити впродовж 30 днів з моменту фіксації порушення. У разі несплати штрафу за місяць на наступні 30 днів його розмір збільшиться вдвічі через нарахування пені. У разі несплати пені та штрафу справу буде передано до Мін’юсту, – заявила Ека Згуладзе.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто