Під тиском громадськості та народних депутатів від «Свободи» Кременчуцька райрада вдруге зняли з розгляду «Схему планування території Кременчуцького району»

Сьогодні, 13 березня, напередодні сесії Кременчуцької районної ради під стінами будівлі Кременчуцької райдержадміністрації розпочався мітинг. Люди протестували проти того, щоби депутати райради затверджували «Схему планування територію Кременчуцького району до 2030 року», розроблену за гроші Біланівського гірничо-збагачувального комбінату.
Рівно місяць тому, 26 лютого, це питання вже знімали з порядку денного сесії та відправляли на доопрацювання під натиском мітингувальників. Цього разу їх зібралися удвічі більше, ніж минулого – близько 300 чоловік. Як і місяць тому мітинг проходив під прапорами ВО «Свобода». На мітинг приїхали народні депутати – Сергій Каплін (від партії «Удар»), та Юрій Бублик і Олег Сиротюк (від ВО «Свобода»). Мітингувальники запрошували керівників району вийти до них, та так їх і не дочекалися. Тоді під проводом нардепів вони змітаючі міліцейський заслон увірвалися до сесійної зали та продовжували там свій мітинг.
Депутати, представники громадськості розповідали про величезну шкоду, яку може принести будівництво Біланівського ГЗК, та про небажання мешканців переселятися із своїх сіл, на місці яких хочуть копати кар’єр. Прозвучали заклики висловити недовіру нардепу Костянтину Жеваго, який є власником Біланівського ГЗК.
Через півтори години обговорення, під тиском народних депутатів, голова Кременчуцької райради Василь Кравченко поставив на голосування депутатів райради дві пропозиції: зняти з розгляду сесії питання затвердження «Схеми планування території Кременчуцького району до 2030 року», та ввести мораторій на розгляд цього питання доки не буде висновків робочої групи, яку мають створити з представників сільських громад, що потрапляють під знесення, депутатів райради, народних депутатів та райдержадміністрації. Цій групі доручається докладно вивчити екологічні та соціальні наслідки, пов’язані з намірами розширити кар’єри Біланівського ГЗК.
Прямо на мітингу в райраді нардеп Сергій Каплін пообіцяв створити слідчу парламентську комісію, яка має розібратися, чи законно виділено землі під розробку Біланівського кар’єру, і як це вплине на екологію району.

Залишити відповідь