Підтримка бійців

Майже 9 млн грн передбачено в міському бюджеті-2015 на допомогу соціально незахищеним кременчужанам і переселенцям зі сходу , в тому числі учасникам АТО та членам їхніх родин, ще 3 млн – на боротьбу з тероризмом.  Ці кошти закладено на виконання двох міських програм – «Турбота» та Програма антитерористичних заходів.

Соціальні пільги

В рамках міської програми соціального захисту населення «Турбота» в міському бюджеті передбачено кошти на соціальний супровід переселенців, учасників АТО та їхніх сімей, матеріальну допомогу (1 млн грн), безкоштовне харчування дітей учасників АТО у дитячих садках та школах (1,37 млн).

Із приводу матеріальної допомоги перший віце-мер В. Калашник зазначив: «Ці кошти розподілятиме нині діюча комісія на чолі з секретарем міськради Василем Івком. Це дуже велика сума, але вона не є граничною. Ймовірно, треба буде виділяти додаткові кошти».

Конкретна сума для кожного учасника АТО або членів його родини теж буде визначена комісійно, залежно від життєвих обставин. Водночас громадські активісти наполягають, щоб це було не менше 5 тис. грн.

Родини учасників АТО тепер матимуть пільги в оплаті за утримання будинків (екс-витрати) та інших житлово-комунальних послуг. На відшкодування затрат підприємствам-надавачам послуг ЖКГ з міського бюджету виділили 1 млн грн. Але наскільки менше учасники АТО платитимуть за комуналку, ще точно не визначено. Раніше передбачалось, що на 50%. Водночас, вже найближчим часом пільги в оплаті послуг ЖКГ у Кременчуці отримають 14 родин загиблих афганців, 6 родин загиблих учасників АТО. Про це повідомила віце-мер Тетяна Неіленко.

Додаткові кошти з міського бюджету в сумі 200 тис. грн отримають міські лікарні на медикаменти та лікування бійців АТО. Діти учасників АТО та переселенців отримають змогу влітку відпочити у позаміських таборах Кременчука, путівки для них буде оплачено з міського бюджету.

80 тис. грн заплановано використати на надання соціально-психологічної допомоги переселенцям та учасникам АТО та членам їхніх родин.

Загалом програма «Турбота» не прописана в остаточному варіанті. Уже найближчим часом до неї можуть бути внесені зміни чи уточнення, але депутати міськради на сесії 27 січня більшістю голосів проголосували за такі заходи.

Програма антитерористичних заходів

Торік на міську Програму антитерористичних заходів виділяли 99,9 тис. грн. Зараз ця сума збільшена до 3 млн грн. Ці кошти підуть на підготовку молоді до військової служби і призову в армію, на допомогу Кременчуцькому реактивному артилерійському полку.

Окремим рішенням буде призначено допомогу всім військовим формуванням, розташованим на території Кременчука:

– по 500 тис. грн – міському відділу внутрішніх справ та міськуправлінню СБУ;

– по 250 тис. грн – в/ч 3059 Нацгвардії та службі порятунку МНС;

– 200 тис. грн – спецпідрозділу «Кременчук».

Ірина Житня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто