Подорожуємо Полтавщиною на травневі свята

P1010029

Краса Устимівського дендрарію
Природною перлиною Полтавщини вважається дендрологічний парк у с. Устимівка Глобинського району. Наразі повітря тут наповнене терпкими та свіжими ароматами молодої зелені та квітів. При вході на територію дендрарію для відвідувачів представлений його туристичний маршрут, який складається із 51 куртини, тобто ділянки. Тільки тут на Полтавщині ви побачите екзотичні айланти, катальпи, скумпії, магнолії, кипариси, оцтове та коркове дерева, найбільшу в СНД колекцію чекалкіного горіха. Зовсім скоро тут розквітнуть магнолії та сакура. Це чудові місця для нових світлин у вашому фотоальбомі. Такий дивовижний куточок зовсім поруч – за 30 км від Кременчука. Доїхати до дендропарку можна рейсовими автобусами «Кременчук – Устимівка», «Кременчук – Глобине», «Кременчук – Жуки». Вартість квитка – близько 15 грн. Поїздка в один кінець забере майже 50 хв.

Пивиха – найвища гора Лівобережжя
Долаючи круті схили гори Пивиха, що біля с. Градизьк, варто піднятися на найвищу точку Лівобережної України. Вона має висоту аж 169 м над рівнем моря. Пивиха вважається історико-геологічним заповідником площею 265 га. У XVI ст. тут розташовувався Пивогорський Миколаївський монастир. Гора містить велику кількість жовтої, білої та блакитної глини, яка дієва при лікуванні багатьох хвороб, зокрема суглобів, вугрів та навіть псоріазу. Туристи та відпочивальники набирають з собою пакети і мішки цілющої глини. Тут можна зробити чимало гарних фото з висоти гори, бо щоразу очам відкривається новий пейзаж. Їхати сюди краще власним автомобілем, але коли такої можливості немає, то попросіть водія зупинити рейсовий автобус «Кременчук – Градизьк» перед в’їздом до населеного пункту. Неподалік буде перехрестя, де треба звернути ліворуч. Мандрувати слід в напрямку табору «Чайка». За потреби маршрут підкажуть навіть місцеві діти. Ще, як варіант, можна доїхати до автовокзалу в центрі с. Градизьк та взяти таксі, яке доставить вас до самої Пивихи без будь-яких блукань.

Решетилівські дивотвори
Один із найвідоміших сучасних центрів народних промислів України знаходиться у с. Решетилівка. Саме тут створюються відомі решетилівські килими, гобелени. Серед інших вони вирізняються неповторним квітковим орнаментом. Можливо, відпочинок стане більш змістовним, коли зв’язатися з Центром культури та дозвілля «Оберіг» за номерами: (05363) 2-13-61, 2-11-27. Народні майстри можуть розповісти й показати, як саме створюється килим чи гобелен, та провести майстер-клас. Словом, є на що подивитися.

Опішня – гончарний центр України
Гончарна столиця України – с. Опішня Зіньківського району. Тут з часів скіфського городища Кардашів вал (IV-III ст. до н .е.), а згодом і слов’янського городища роменської культури (VIII ст.) знаходяться високомистецькі витвори з глини. Витвори місцевих майстрів відомі далеко за межами України, тому це посилює туристичну привабливість Опішні. Особливо влітку, коли на базі Національного музею-заповідника українського гончарства проходять всеукраїнські симпозіуми монументальної кераміки. Проте впродовж року кращі вироби можна побачити на експозиції просто неба.

Подорож до мінеральних вод
У народі кажуть: «Подорожуємо до королеви мінеральних вод». Миргород на правому березі р. Хорол знаний як місце розливу відомої лікувальної мінеральної води. Її прирівняно до вод відомих європейських мінеральних курортів, зокрема Баден-Бадена. В санаторно-курортній зоні Миргорода є бювети із цілющою водою. Ще місто відоме своїми чудовими керамічними виробами. Чимало їх зібрано в одному унікальному місці – музеї кераміки при Миргородському керамічному технікумі ім. М. Гоголя. Працює тут і літературно-меморіальний музей великого грузинського поета ХVIII ст., князя Давида Гурамішвілі, життя і творчість якого тісно пов’язані з Миргородом, де він певний час жив.
Всі гетьмани України – у Мгарському лісі
Неподалік м. Лубни, у Мгарському лісі, розташована пам’ятка архітектури XVII-XIX ст. – Мгарсько-Лубенський Спасо-Преображенський чоловічий монастир. Заснований він на кошти княгині Раїни Вишневецької. Цей монастир свого часу відвідали практично всі українські гетьмани – саме вони жертвували кошти на його утримання. Бували тут і класики літератури Т. Шевченко та О. Пушкін. Населення монастиря колись становили переважно запорізькі козаки, які ставали ченцями. Під ім’ям ченця Гедеона у 1663 р. в обителі перебував син українського гетьмана Юрій Хмельницький. До речі, саме тут знімалися епізоди фільму «Весілля в Малинівці». А в самих Лубнах проходили зйомки відомої комедії «Королева бензоколонки».

Стежками Бузкового гаю
Диканський край здавна славиться своїми чудовими місцями. До екскурсійного маршруту варто включити Свято-Миколаївську церкву, до чудотворної ікони якої ходила вклонятися мати М. Гоголя, та Свято-Троїцьку, яку розписував уславлений коваль-маляр Вакула. При в’їзді у с. Диканька можна побачити Тріумфальну арку доби класицизму – єдину на Полтавщині. А в травні на околиці Диканьки у Бузковому гаю проходить пісенний фестиваль «Пісні Бузкового гаю». Цей гай для своєї невиліковно хворої дочки Ганнусі посадив граф Кочубей. До речі, у Миколаївській церкві с. Диканька знаходиться родинна усипальниця роду Кочубеїв.

Полтава – центр краєзнавства
Коли описувати всі визначні місця Полтави – це заслуговує на великий окремий матеріал. Тож якщо коротко, то в самому центрі міста можна подивитися на Іванову гору, відвідати садибу основоположника нової української літератури Івана Котляревського. Краєзнавчий музей Полтави вважається одним із найбільших в Україні. Захоплюючою може вийти подорож історико-культурним заповідником «Поле Полтавської битви». На історичному полі битви з 1909 р. діє музей, який розповідає про перипетії баталій. У музеї представлені холодна та вогнепальна зброя XVII-XVIII ст., одяг Петра І, особисті царські речі, бойові прапори, старовинні картини, гравюри тощо. Також цікаво відвідати галерею мистецтв, постійно-діючу виставку народних промислів «Це моя Україна», яка працює у ТРЦ «Київ», а також літературно-меморіальні музеї Панаса Мирного та В. Короленка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто