Полтавська обласна рада затвердила «Схему планування Полтавської області», в якій є Біланівський ГЗК

На сесії Полтавської обласної ради, яка відбулася 23 травня, депутати ухвалили рішення щодо затвердження «Схеми планування Полтавської області». В ній зокрема йдеться про будівництво Біланівського ГЗК для видобуванням та збагачення залізистих кварцитів.
Кременчуцька районна рада двічі на сесіях 13 лютого та 13 березня поточного року не змогла прийняти рішення про затвердження «Схеми планування Кременчуцького району», розроблену ДНДІ «Діпромісто» за кошти Біланівського ГЗК. Проти передбаченого у плані виділення 18 тисяч га під кар’єри гірничо-збагачувального комбінату протестували мешканці 14 сіл, яких за цим планом мають відселяти.
Начальник управління містобудування та архітектури ОДА Юрій Петрук запевнив депутатів, що схема не підлягає громадському обговоренню, що проект ДНДІ «Діпромісто», розроблений на високому фаховому рівні, узгоджений, схвалений, та пройшов комплексну екологічну експертизу. Перший заступник губернатора Віктор Животенко наполягав на ухваленні документа, називаючи його «генеральним планом області». Депутатів запевняли, що риття кар’єрів — віддалена перспектива.
За затвердження рішення проголосувало 69 депутатів обласної ради.

Залишити відповідь