Помилки в квитанціях: хто захистить споживачів від завищеної вартості житлово-комунальних послуг

Кременчужани отримали перші квитанції на оплату централізованого опалення, використаного в жовтні 2016 року, з помилками в розрахунках вартості послуги.

1431518411_platizhky

Платіжними документами, в яких тарифи завищені в два-три рази, зацікавилися і влади на місцях, і члени уряду, і представники національної комісії з державного регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг.

Як стало відомо, при наявності помилок у квитанціях на оплату комунальних послуг, компанії-постачальники послуг будуть оштрафовані. «Звертаю увагу, що наявність помилок в платіжних документах буде вважатися порушенням підприємствами теплокомуненерго ліцензійних умов. При проведенні перевірок на підприємства накладатиметься штраф, а керівники нестимуть особисту адміністративну відповідальність », – зазначив голова НКРЕКП Дмитро Вовк.

82149_729x547_2_729x547_1_729x547

Також на відкритому засіданні комісії, яке відбулося 17 листопада 2016 року, компаніям, які постачають тепло в квартири українців, нагадали про необхідність виконаннях наступних заходів:

  • ввести 100% облік споживаної теплової енергії, тобто встановити теплолічильники в багатоквартирних будинках;
  • в квитанції на оплату тепла опублікувати умови оформлення субсидії і розстрочки;
  • для багатоквартирних будинків без загальнобудинкових лічильників нараховувати вартість тепла згідно температурі зовнішнього повітря;
  • провести роз’яснювальну роботу з боржниками щодо можливості оформити субсидію або розстрочку.

У свою чергу, місцева влада має намір перевірити правильність нарахованої вартості по теплу мешканцям Кременчука за жовтень 2016 року. Мер Кременчука пообіцяв, що за результатами перевірки в разі виявлення завищеної вартості тепла, буде проведено перерахунок.

Залишити відповідь