Притулок для собак – за 3 роки

1437041280_img_9857

КП «Спецсервіс-Кременчук», що займається відловом, стерилізацією та тимчасовим утриманням безпритульних тварин, планує відкрити повноцінний притулок для тварин. Проте, чи вдасться задумане, залежить від державних органів.

Тимчасові гості
Сьогодні не можна сказати, що на території КП «Спецсервіс-Кременчук» працює притулок для тварин. Мовляв, притулок – це місце, де тварини мешкають постійно. На комунальному підприємстві собаки знаходяться тимчасово: безпритульних чотирилапих відловлюють, пораненим надають медичну допомогу, стерилізують самок та нерідко і прилаштовують тварин. Також сюди потрапляють безпритульні собаки, котрі народили цуценят.
– Люди чинять безвідповідально. Відмовляються стерилізувати своїх собак, а потім, коли народжуються цуценята, складають їх у коробочку і приносять до нас. Але ми не маємо права приймати собак від населення, бо вони не є безпритульними. В інших випадках горе-господарі просто викидають цуценят на вулицю або вчиняють по-варварськи, – бідкається начальник служби відлову та утримання безпритульних тварин КП «Спецсервіс-Кременчук» Марина Кожушко. – Іноді до пункту тимчасового утримання телефонують і просять забрати собаку. Мовляв, немає чим годувати. Тоді наші працівники телефонують волонтерам, шукають нового господаря для нещасної тварини.
На вулицях міста живе велика кількість покинутих собак. Причому це часто не дворові песики, а породисті вигодувані тварини. «Це закономірне явище, – пояснює директор КП «Спецсервіс-Кременчук» Сергій Резніков. – Така ситуація повторюється щоразу, коли вкотре погіршується економічне становище».
У Кременчука сьогодні налічується близько 5 тис. безпритульних дорослих собак. Цифра приблизна, оскільки обраховується за кількістю звернень громадян та постраждалих від укусів тварин. Подекуди цілі зграї бігають містом.
КП «Спецсервіс-Кременчук» наразі здатне тимчасово утримувати не більше 80 тварин. Ловлять в основному самок. Через 10-12 днів після стерилізації їх знову випускають на вулицю. Торік таким чином відловили близько 2,8 тис. собак.

Приміщення для притулку є, але…
Директор КП «Спецсервіс-Кременчук» Сергій Резніков говорить, що раніше тварини на підприємстві утримувались у жахливих антисанітарних умовах. Але навести чистоту – замало. Налагодити ефективну роботу, коли на підприємстві є лише 13 вольєрів, кожен із яких розрахований на утримання лише 3 собак, вкрай важко.
Тому керівництво КП «Спецсервіс-Кременчук» звернуло увагу на занедбане приміщення по пров. Героїв Бреста, неподалік м’ясокомбінату. Зараз ця будівля належить державній службі охорони, яка свого часу тримала там своїх службових собак, а наразі вона пустує. Вже півроку дирекція комунального підприємства працює над тим, аби взяти в оренду цю споруду, яка перебуває у державній, а не комунальній власності. І саме в цьому проблема.
– Державній службі охорони це приміщення зараз точно не потрібне. А перевести об’єкт із державної власності в комунальну цілком реально, хоч і важко. До кінця року вся паперова робота буде завершена, і на найближчі 3 роки ми отримаємо в оренду притулок для тварин, – висловлює свої сподівання Сергій Рєзников. Водночас приміщення ще потребує ремонту.
– Проте притулок все одно не зможе вмістити всіх собак, – говорить керівник КП «Спецсервіс-Кременчук». – Туди буде потрапляти невелика кількість тварин, котрі не спроможні вижити на вулиці – цуценята, інваліди. Немає можливості залишати там і домашніх тварин, від яких відмовились господарі. Треба бути реалістами.

У планах – стерилізаційний центр
Якщо керівництву КП «Спецсервіс-Кременчук» вдасться задумане, то в нинішньому приміщенні залишиться тільки пункт тимчасового утримання тварин та стерилізаційний центр. Останній – поки лише в перспективі. Наразі працівники підприємства стерилізують собак у державній ветеринарній клініці, а це не більше 15 собак на місяць. Іноді свідомі громадяни оплачують стерилізацію собак у своїх дворах або передають безпосередньо у ветклініку. Але процедура стерилізації у ветклініці обходиться комунальному підприємству втричі дорожче, ніж проведення таких операцій власними силами.
– Цьогоріч планували стерилізувати 700 собак, проте грошей у міськбюджеті не вистачило, – говорить Сергій Резніков. – Днями влада пообіцяла виділити 120-140 тис. грн на наступне півріччя.
А поки в КП «Спецсервіс-Кременчук» планують відкрити власний ветеринарний кабінет. Наразі за сприяння меценатів повністю обладнані 2 кімнати: одна – під операційну, інша – під спецприміщення для зберігання ліків, що використовують для наркозу. Через 2-3 місяці на підприємстві планують закупити операційне обладнання й отримати ліцензію на ветеринарну практику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто