Рахунки за комуналку: ще дихаємо

1396968657-4636

Судячи з того, що нарахували нам підприємства-надавачі послуг, суттєво подорожчав лише газ, трохи – електроенергія. Опалення поки не подорожчало. І через те, що за опалення жителям багатоповерхівок треба буде оплатити лише за півмісяця, загальний рахунок вийшов навіть меншим за березневий на кількадесят, а то й сотню гривень. Газонули!
Природний газ подорожчав, як і повідомлялося раніше. За рішенням Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), з 1 квітня тариф на газ для населення для приготування їжі було встановлено на рівні 7188 грн за 1000 м³, що в 6 разів перевищує березневі розцінки. На практиці вийшло, що кожен кременчужанин, офіційно зареєстрований як житель квартири у багатоповерхівці, в помешканні якого є газова плита без лічильника, платить 43,13 грн (з нормою споживання 6 м³). У березні цей рахунок був 7,8 грн. Якщо у квартирі прописані двоє, відповідно, і нараховано 86,26 грн (15,59 грн – у березні).

Електрика дорожчатиме в 5 етапів
Тарифи на електроенергію зросли (з 30 до 36,6 коп. за 1 кВт/год. за обсяг до 100 кВт на місяць), але поки в рахунках за квітень вони не виглядають страхітливо. Але все ще попереду.
За рішенням тієї ж НКРЕКУ, тарифи на електрику для всіх категорій споживачів будуть підвищуватись у 5 етапів. У 2015 р. подорожчання електрики відбудеться ще раз і вже більш відчутно – з 1 вересня за 1 кВт світла населення багатоповерхівок платитиме 45,6 коп.
Наступні подорожчання електрики за планом мають відбутись з 1 березня, потім – з 1 вересня 2016 р., й останнє – з 1 березня 2017 р.

Вода й опалення скоро подорожчають
За водопостачання і каналізацію у червні отримаємо більші рахунки. Вода дорожчає з 1 травня 2015 р. практично на більшості водоканалів України, особливо якщо останні мають валютні кредити і тарифи не змінювали з 2008 р. На сайті КП «Кременчукводоканал» вказано, що за водопостачання кременчужани платитимуть на 2,4% більше, за водовідведення – на 8,3%:
– на централізоване водопостачання з 1 травня – 3,61 грн за 1 м³ (до 1 травня – 3,53 грн);
– на централізоване водовідведення з 1 травня – 4,72 грн за 1 м³ (до 1 травня – 4,36 грн).
Послуги централізованого опалення для населення подорожчають в рахунках за травень на 67-72%. Водночас як нараховуватимуть оплату (щомісяця цілий рік або лише в опалювальний сезон), ще не повідомляють. Має бути окреме рішення НКРЕКУ.

Тарифи на сміття теж можуть підвищити
На КАТП-1628 просять підвищити тарифи на вивезення сміття приблизно на 50%. Відтак для мешканців багатоповерхівок це буде 13,71 грн на 1 людину (зараз 8,84 грн), а у приватному секторі – 15,19 грн (зараз 9,79 грн). Це питання наразі ще вивчається.
Але не виключено, що і послуги за утримання будинків та прибудинкових територій можуть зрости. Керуючі компанії «Добробит» і «Житлорембудсервіс» вже подали свої розрахунки до міськвиконкому. Щоправда, поки їх не затвердили.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто