Районні голови подали пропозиції, як можна керувати районами без райрад

1434697157_3

Районні ради у Кременчуці доживають свої останні місяці. У жовтні цього року відбудуться чергові місцеві вибори, але депутатів Автозаводської та Крюківської райрад вже не обиратимуть. Однак Кременчук, як і раніше, буде поділений на 2 райони. Газета дізнавалась, яким чином здійснюватиметься керування районами.Голова Автозаводської райради Валентин Шафорост повідомив «КП», що вже надіслав на адресу секретаря міськради Василя Івка, в. о. міського голови, свої пропозиції, зокрема проект організаційної структури управління адміністрації Автозаводського району та положення про адміністрацію району. Валентин Шафорост говорить, що, ймовірно, після секретаря міськради з документами будуть ознайомлені і міські депутати. Але хто конкретно вирішуватиме порядок керування районами у Кременчуці – нинішні чи майбутні депутати – це ще питання.
– Якихось кардинальних змін в управлінні районами ми не пропонуємо, але скорочення відбудуться. Повністю буде скорочено фінансовий відділ (сьогодні це 6,5 посад), у відділі обліку та звітності пропонуємо залишити максимум 3 працівники разом із головбухом, пропонуємо об’єднати відділи архітектури та земельний і створити на їх базі один – відділ комунального майна та земельних відносин. У ньому будуть працювати 5 осіб замість 7, що працюють в нинішніх відділах. І так майже в усіх відділах однозначно пройдуть скорочення, – розповів Валентин Шафорост.
Загалом після організації нового управління Автозаводського району, за підрахунками Валентина Шафороста, можуть бути скорочені 30% працівників.
– В нас зараз 168 працівників, з них половина – це працівники управління праці та соцзахисту. І роботи в них стільки, що, як на мене, треба навпаки – збільшити чисельність працівників цього управління. 8 посад у службі у справах дітей напевне залишаться, як і зараз. І в мене є бажання збільшити чисельність працівників відділу благоустрою. Там сьогодні працюють всього 5 осіб, але ж Автозаводський район – велика територія, найбільший за чисельністю район у Полтавській області. 5 осіб працюють просто, як кажуть, «на розрив», – повідомив голова району.
Валентин Шафорост поділився, що взагалі непогано було б створити щось на кшталт комунального підприємства з благоустрою Автозаводського району: «Щоб і свій транспорт був, і свої працівники – а не так, як зараз, коли шукаєш підрядника покосити траву чи вивезти сміття. Це було б більш ефективно та якісно в санітарному плані для району. Я цього не виклав на папері, але таку думку тримаю, бо близько 90% скарг від мешканців – це питання благоустрою».
Також голова району вважає, що всі об’єкти соціально-культурної сфери, які перебувають на балансі Автозаводського району, необхідно зберегти. Зокрема парк Миру, табір відпочинку «Супутник», центр здоров’я «Спорт для всіх», ДЮСШ-2. Хоча, звісно, і це вирішуватимуть депутати міськради. За районними обранцями Валентин Шафорост сумуватиме. Каже, не всі вони були ледарями, були і такі, на кого можна було покластися. Він досі впевнений, що ліквідація райрад – хибний крок. Мовляв, наприклад, у Запоріжжі, де райради вирішили більше не обирати, вже по-іншому на це дивляться. Та це лише думка, погляд…

«Бажання залишитися головою району в мене є. Дуже сподобалась ця робота, хоча спочатку все було дуже непросто. 31 рік я працював у МНС, де доводилося рятувати людей і майно. Але й тут йдеться про допомогу людям, хоча в інший спосіб. Заважають бюрократичні перепони, через які людей, мов по колу, пускати доводиться, але дещо нам все ж таки вдається», – зазначає Валентин Шафорост.

Цього тижня секретар міської ради Василь Івко повідомив, що вже надійшли пропозиції від Автозаводського та Крюківського виконавчих комітетів про майбутні структури районних органів влади. «Дане питання зараз вивчається і буде винесено на розгляд спочатку голів депутатських фракцій і комісій, після чого буде підготовлений проект-пропозиція. Точні терміни підготовки проекту не вказані (в рішенні міськради «Про неутворення районних рад» – авт.), але сказано – до виборів у місцеві ради», – повідомив пан Івко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто