Райради. Бути чи не бути?

Автозаводської і Крюківської районних рад уже восени цього року може не бути, а відтак – і районних виконавчих комітетів. Питання: «Бути чи не бути» цим органам після найближчих місцевих виборів вирішать депутати міськради 24 лютого.
На сесію міської ради виносять проект рішення, в якому значиться як вирок: «Не утворювати Автозаводську і Крюківську районні в місті Кременчуці ради після закінчення строку повноважень…». Секретар міськради Василь Івко говорить: «Формулювання дослівно взято з Закону України «Про місцеве самоврядування».
Існування районних у місті рад Василь Івко вважає «застарілою формою керування». Принаймні таку думку він висловив у ході підготовки до сесії міської ради на засіданні однієї з депутатських комісій.
За словами секретаря міськради Кременчука Василя Івка, загалом в Україні мова йде про тенденцію до скорочення районних у місті рад, але це, радше, є темою для обговорення, ніж сигналом для прийняття аналогічного рішення в Кременчуці. За його словами, у депутатів міськради також виникають різні думки з цього приводу. Але саме їм приймати остаточне рішення.
Не буде райрад, будуть адміністрації
По-перше, як уточнює секретар міськради, незалежно від того, яке рішення відносно райрад буде прийняте, вони виконуватимуть свої повноваження до кінця каденції, тобто до моменту проведення виборів, 25 жовтня 2015 р.
– Якщо районні ради не утворюватимуть, передбачається підготовка пропозицій відносно механізму керівництва адміністративними одиницями – Автозаводським і Крюківським районами, – говорить Василь Івко. – На першій сесії міськради нового скликання цей механізм або приймуть, або запропонують інший. Це будуть адміністрації чи інша якась структура. Голів адміністрацій призначатиме міський голова або міська рада – все залежить від того, які повноваження міська рада для них визначить.
Економія примарна
Василь Івко сумнівається, що ліквідація райрад призведе до значної економії фінансових ресурсів. «Райради не так багато коштів потребують, як вважають люди, котрі не підраховували ці затрати», – говорить він. Водночас функцій райвиконкомів позбутися не можна.
– Ми не можемо піти на те, щоб ліквідувати в районах такі повноваження, як надання субсидій, відділи реєстру виборців, роботи з неповнолітніми, соціального захисту. Це ті структури, які безпосередньо наближені до населення. Кому вони будуть підпорядковані: адміністраціям чи безпосередньо місту – це інша справа. Але ці структури будуть і повинні існувати, з огляду на складну соціальну ситуацію. Отже, чи вийде тут економія – це суперечливе питання, – резюмував секретар міськради.
Із 25-ти міст України, які мають районні поділи, райради залишили в 12-ти. У Дніпропетровську провели укрупнення: з 8-ми районів зробили 2, кожен – по 400 тис. населення, але райради у цих районах залишили.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто