«Рідне місто»: 10 років разом із кременчужанами

IMG_6769

10 років цими днями виповнилося громадській організації «Рідне місто». Її слоган «Там, де твоє серце» за ці 10 років повністю себе виправдав – організація працює для Кременчука та його мешканців. Не дивно, що привітати «Рідне місто» з ювілеєм прийшло чимало шанованих і відомих городян.  

IMG_6819

10 років тому громадська організація «Рідне місто» вперше заявила про себе – так само гучно, впевнено і масштабно. Презентація нової організації відбувалась у ПК «Нафтохімік» за участі великої кількості гостей – Почесних громадян Кременчука, керівників міських підприємств, освітян, вчителів, спортсменів, ветеранів, просто активних громадян. Всі ці 10 років вони були і залишаються партнерами «Рідного міста», бо вбачають в ньому потужну силу, згуртовану команду небайдужих людей, спроможних ефективно працювати для міста, втілювати суспільно значимі проекти, давати поштовх позитивним змінам у житті Кременчука.

IMG_6827

А починалося все, власне, з політичного проекту в 2005 р., коли місто готувалося до чергових виборів мера та депутатського корпусу. Новостворену організацію «Рідне місто» тоді очолив Віктор Калашник. Під його керівництвом громадське об’єднання спромоглося здійснити низку масштабних й незнаних доти у Кременчуці заходів. Саме «Рідне місто» організувало перші в Кременчуці громадські слухання в Міському палаці культури, зібравши для цього 25 тис. підписів городян, ініціювало створення Громадської ради при міському голові, започаткувало проекти «тімбілдінг» для молоді та підприємців, провело перший у місті фестиваль «ExtremeZone» та інтелектуальний марафон «Невідома територія» тощо. Ці проекти – соціальні, медичні, освітянські, культурні – виявилися затребуваними і після виборів, тож розпочату справу на чолі «Рідного міста» успішно продовжив Юрій Гриценко.

IMG_6832

Планів було чимало, але жоден з них не був би в повній мірі реалізований, якби не підтримка однодумців та, головне, допомога меценатів. Не секрет, що незмінним партнером «Рідного міста» всі ці 10 років залишається Всеукраїнський благодійний фонд «Джерело Дніпра», Почесним Президентом якого є Володимир Матицин, знана і шанована в місті людина. Тож на урочистостях з нагоди 10-річного ювілею організації Володимира Матицина вітали як найпочеснішого гостя.

– Мета, що ставилась перед «Рідним містом» – зробити місто процвітаючим, а життя людей у ньому – комфортним. Свого часу Кременчук посідав одне з провідних місць у вітчизняному машинобудуванні, нафтопереробці, і він заслуговує на повернення колишньої слави. Щоб, попри всі складнощі і негаразди в країні, бути процвітаючим містом. Так, це складно, але ми, однодумці, повинні зберегти залишену нам спадщину. Ми повинні впевнено робити свою справу. Я запрошую всіх до «Рідного міста», щоб у нашому Кременчуці було тепло та затишно. Норвежці говорять: «Наша країна призначена для того, щоб тут росли діти», тож давайте зробимо наш Кременчук таким, щоб нам хотілося, аби в ньому росли наші діти! – наголосив Почесний громадянин Кременчука, Почесний Президент Всеукраїнського благодійного фонду «Джерело Дніпра» Володимир Матицин на ювілейних зборах організації.

IMG_6834

«Рідне місто» завжди працює і думає про перспективу. Кілька років тому з числа активістів організації була зареєстрована політична партія «Рідне місто», яка в 2010 р. на виборах до міської ради здобула неабияку підтримку й довіру городян – 12 представників «Рідного міста» отримали мандат депутата міської ради, ще 6 були обрані до рад районних. Кременчужани не помилились у виборі. Фракція «Рідне місто» в Кременчуцькій міській раді сьогодні найактивніша, її депутатами була ініційована ціла низка важливих для міста програм.

IMG_6805

– Почалося все з простої програми – будівництва у житлових дворах дитячих майданчиків, потім – спортивних, згодом ми ініціювали проект «Мій двір» – перетворення окремого двора багатоповерхівки на зразковий. Цією ідеєю загорівся і покійний голова міста Олег Бабаєв, але, на жаль, довести справу до завершення не вдалося. Серед програм, затверджених міською радою – Програма боротьби з карантинними рослинами, Програма регулювання чисельності безпритульних собак у місті, тощо.  Сьогодні ми разом із депутатами різних фракцій та груп, громадськими активістами запропонували ефективну модель виділення землі учасникам АТО, беремо активну участь у формуванні та наповненні міського бюджету, – наголошує лідер фракції партії «Рідне місто» у міській раді, голова громадської організації «Рідне місто» Юрій Гриценко.

В активі громадської організації – проекти для молоді, як-от «Ми – клас!», міські турніри з дворового футболу, баскетболу, велопробіг для дівчат, що полюбилися юним кременчужанам і стали вже традиційними; програми підтримки ветеранів і соціально незахищених верств населення; нові для Кременчука проекти популяризації професій вчителя, медика, вихователя дитсадка – народні рейтинги, в яких кращих фахівців у певній галузі визначають самі мешканці; заняття і тренінги для активістів та волонтерів на нагальні теми – формування лідерських якостей, аспекти громадської та депутатської роботи; проекти культурного та творчого розвитку міста, підтримка мистецьких заходів. Серед останніх започаткувань «Рідного міста» – проект «Кременчук – комфортне місто», в рамках якого із залученням соціологів, істориків, інших фахових спеціалістів було вивчено історико-архітектурну спадщину Кременчука, його соціально-економічний розвиток, екологічний стан навколишнього середовища. Все це з метою створити проект перспективи розвитку міста.

Сьогодні назва «Рідне місто» є свого роду брендом успішної діяльності, плідного згуртування однодумців, довіри людей, підтримки виборців. «Рідне місто» шириться по всій Полтавщині, організації під назвами «Рідне місто – Рідний край» нині створені майже в усіх містах області, районних центрах. Привітати з ювілеєм кременчужан приїхали керівники обласного об’єднання Олександр Удовіченко та Володимир Оніщенко, організації Кременчуцького району та навіть керівники сільських організацій «Рідне місто – рідне край»: Червонознам’янської, Кам’янопотоківської, Ялинцівської, Потоківської.

Представники сільських громад завітали із запашним короваєм і щирими словами сподівань на подальшу тісну співпрацю. А «Рідне місто», в свою чергу, дякувало за багаторічну співпрацю та підтримку всім своїм активістам та партнерам. Попереду ще багато задумів, здійснити які спроможна лише згуртована, об’єднана спільною ідеєю команда. І вона у «Рідного міста» є – команда небайдужих, ініціативних, наполегливих та цілеспрямованих однодумців, кількість яких постійно збільшується.

IMG_7428

«Хочемо бачити місто сучасним і комфортним для людей»

Юрій Гриценко, голова громадської організації «Рідне місто», лідер фракції партії «Рідне місто» у Кременчуцькій міській раді:

– Яким ми хочемо бачити сьогодні місто? Це місто сучасне, комфортне, безпечне, екологічно чисте, з високим рівнем культури, освіти, медицини, з ефективним громадянським суспільством, високоіндустріальне технологічне місто, відкрите для співробітництва та інвестицій. Що ми робимо для цього? Сьогодні є необхідність, і ми залучаємо європейські гранти для створення програм стратегічного розвитку міста на найближчі 10 років. Це досить серйозна й ефективна робота. Також здійснюємо підтримку волонтерського руху, допомогу нашим військовим в усіх населених пунктах, де вони сьогодні служать. Важливим вважаємо співробітництво з депутатами різних фракцій в інтересах громади, міста і підтримку тих програм, що були спільно напрацьовані. Безумовно, продовжуємо реалізовувати проекти, започатковані «Рідним містом» в попередні роки.

IMG_6852

«Рідне місто» представляє інтереси громади»

Володимир Оніщенко, депутат полтавської обласної ради:

– В Україні має місце ситуація, що політичні партії, створені під час виборів – чи то до місцевих рад, чи то до парламенту, через певний час по завершенні кампанії розпадаються. А «Рідне місто», духовним батьком якого є Володимир Матицин, довело свою необхідність мешканцям Кременчука. Тому воно не тільки існує, а й розвивається. Більше того, приклад його діяльності настільки успішний, що сьогодні «Рідне місто» створено практично в усіх містах і районних центрах нашої області. Ця ідея Володимира Митрофановича, дійсно, має місце право на існування, бо представляє інтереси громадян нашого міста і нашої області. Дякуємо засновникам і впевнені, що років через 5 ця організація буде святкувати свій ювілей вже на рівні області.

IMG_6860

 «Справи «Рідного міста» викликають повагу і добру заздрість»

Олександр Удовіченко, керівник депутатської групи в Полтавській обласній раді:

– Сьогодні той добрий досвід, ті добрі справи, які є на балансі та за плечима «Рідного міста» в Кременчуці, викликають повагу і певну добру заздрість. І ми сьогодні робимо все, щоб цей досвід розповсюдити на весь Полтавський край, тому що конкретні справи, спрямовані на те, щоб краще жилося людям, той симбіоз, який у вас створено, має право на серйозне життя. Це і громадська організація, і благодійний фонд, і небайдужі люди, які не заради якихось відзнак беруть активну участь, вкладають душу та фінанси у спільну потрібну справу. На теренах міста та області зареєстровано сотні громадських організацій, але більшість з них не можуть сьогодні похвалитися такими результатами, як у «Рідного міста». Сьогодні ми з великою вдячністю приїхали привітати цю організацію з ювілеєм. Днями відбулася презентація «РМ РК» у Гадяцькому районі, найбільший концертний зал був заповнений повністю, бо всі люди хочуть, щоб у такий складний для держави час з’явились якісь об’єднуючі зусилля. «Рідному місту» Кременчука я бажаю подальших успіхів. Думаю, що, крім громадської роботи, ми повинні ставити перед собою більш амбітні цілі – щоб громадськість через суспільні інституції могла впливати на важливі процеси в державі, області, місті.

IMG_6881

«Поле діяльності «Рідного міста» не вичерпає себе і у найближчі 10 років»

Володимир Приходько, голова Наглядової ради ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», Почесний громадянин Кременчука:

– Спільно з «Рідним містом» ми реалізовували проекти стосовно благоустрою міста, його енергосистем, в плані розвитку громадського соціального руху за культуру взаємовідносин у Кременчуці. Я вважаю, що поле діяльності «Рідного міста» дуже велике. Вони не вичерпає себе й у найближчі 10 років. Хочу побажати організації в цей непростий для України час більшої активності стосовно підтримки розвитку бізнесу. Для останнього це буде суттєвою допомогою. Я вважаю, що цей напрямок має бути у перспективних планах «Рідного міста».

IMG_6906

«Рідне місто» – найактивніша фракція у міській раді»

Геннадій Леготкін, голова правління ПАТ «Кременчуцький колісний завод», Почесний громадянин Кременчука, депутат Кременчуцької міської ради:

– Я був на перших зборах організації в ПК «Нафтохімік». Зала була заповнена повністю, але мали місце сумніви – чи працюватиме ця організація відповідно до задекларованих планів? Але час розвіяв мої сумніви. «Рідне місто», дійсно, динамічно розвивається, і хочу сказати як депутат, як голова депутатської бюджетної комісії – динаміка активності фракції «РМ» постійно збільшується, у міру того, як її члени набувають досвід депутатської роботи. Сьогодні це найактивніша фракція у міській раді, зважаючи на ті справи, які вони роблять, які відстоюють. Хочу побажати, щоб активність ця зростала і щоб на найближчих місцевих виборах вони здобули ще більшу кількість голосів виборців. Я в цьому не сумніваюсь, тому що людям більш цікава турбота про своє рідне місто, ніж якісь захмарні проекти політичних партій. Бажаю «Рідному місту», дійсно, великого майбутнього та успіхів.

 IMG_6923

«Рідному місту» – високих рейтингів на найближчих виборах»

Анатолій Литвиненко, голова Кременчуцької міської організації роботодавців:

– Сьогодні, як ніколи, важливо бути разом. Є таке прислів’я: згода будує, а незгода руйнує. Це те, чого нам не вистачає сьогодні в роботі міської ради та міста. Хочу побажати «Рідному місту» успіхів та високих рейтингів на найближчих виборах. Це люди, з якими можна реалізовувати економічні програми. Адже сьогодні в Україні мало хто думає про промисловість. Давайте в нашому місті будемо підтримувати і допомагати промисловості, що наповнює бюджет міста, інакше не матимемо ні бюджету, ні медицини, ні освіти.

IMG_6992

«Ще 10 років тому я вірив у проект «Рідного міста»

Андрій Коваленко, екс-голова Крюківського району Кременчука, Почесний громадянин Кременчука:

– Мені приємно, що я був на установчих зборах організації «Рідне місто» 10 років тому. Я вірив у те, що цей проект матиме перспективу для розвитку. І сьогодні дуже приємно, що Кременчуцький район, Полтавський край в цілому підтримав цю ініціативу. Я від усього серця бажаю всім нам успіху, віри та удачі.

IMG_7006

«Спасибі за конкретні справи на благо городян»

Володимир Коваленко, екс-голова Автозаводського району Кременчука, почесний громадянин Кременчука:

– Я теж був на перших зборах організації і вже тоді не мав жодних сумнівів у майбутньому «Рідного міста», бо знаю наполегливість Володимира Митрофановича та його команди. Завдяки цьому нам разом вдалося вирішити чимало важливих питань для міста – будівництво житла для військових, вивезення снарядів з території колишніх арт-складів, створення військового ліцею, міліцейського батальйону (сьогодні підрозділ Нацгвардії України). Тому скажу спасибі за конкретні справи на благо міста та його городян.

IMG_7041IMG_7009IMG_7056

«Співпраця «Рідного міста» і села просто необхідна»

Василь Кравченко, керівник сільськогосподарського підприємства «Атланта», депутат кременчуцької районної ради:

– Ми чекали 10 років, коли «Рідне місто» нас запросить! Співпраця міста і села була і   буде завжди. Сьогодні понад 50% жителів сіл Кременчуцького району працюють в Кременчуці. Тому співпраця просто необхідна. Не можна відділяти соціальні питання, які є у селі, а їх дуже багато, від Кременчука. Сподіваюсь, що разом їх вирішення стане ефективнішим.

IMG_7214

«Дякую за підтримку українських бійців на сході України»

Григорій Карасьов, волонтер, який регулярно доправляє допомогу українським бійцям в зону АТО:

– «Рідне місто» одним із перших долучилося до справи надання допомоги бійцям АТО.  Сьогодні ми продовжуємо отримувати допомогу від цієї організації. Хочу висловити щиру людську подяку вам, Володимире Митрофановичу, всім членам «Рідного міста», всім людям, які у вас вірять і підтримують, за все те добро, яке ви робите заради майбутнього нашої країни, нашої батьківщини, наших дітей. Ми пишаємося тим, що в нашій країні є справжні патріоти й їх багато.

IMG_7247

«Рідне місто» живе турботами Кременчука»

Наталя Шацких, начальник Центру кар’єри Кременчуцького інституту Дніпропетровського університету ім. Альфреда Нобеля:

–  «Рідне місто» – дуже правильна назва. Ми вже давно співпрацюємо з цією організацією, і можу запевнити – «Рідне місто» живе турботами і проблемами нашого міста, але вони дбають не лише про сьогодення, а й думають про завтрашній день, молодих кременчужан. Від імені професорського складу нашого закладу хочу висловити велику вдячність за ту увагу і тепло душі, котрі члени «Рідного міста» віддають дітям, підростаючому поколінню.

IMG_7271

«У цієї організації є бажання розвивати місто»

Юрій Слюсар, голова громадської організації «Культурний діалог»:

– Наша організація «Культурний діалог» була заснована буквально рік тому і вже має певні досягнення, оскільки наша місія – розвиток гармонійного простору за допомоги культурних інновацій в нашому місті. У певній мірі й завдяки тому, що в нас є партнер – «Рідне місто». У членів цієї організації болить душа за місто та є бажання його розвивати.

IMG_7351

«У «Рідному місті» люди, які вболівають за справу»

Людмила Яшина, директор ЗОШ № 1:

– Є таке прислів’я: «Що посієш, те й пожнеш». Ось ми і є ті сіячі в душах наших дітей, котрі чекають на паростки. А найактивнішим учасником цього процесу є організація «Рідне місто». Юрій Гриценко дуже часто навідується до нашого закладу спитати про проблеми, провести депутатський урок для старшокласників, запросити до участі в черговому проекті. Ми з радістю відгукуємось. Адже ці люди, дійсно, вболівають за ту справу, яку роблять, вкладають в неї всю свою енергію і заряджають навколишніх своєю активністю, позитивом, впевненістю у майбутньому.

IMG_7359

«Про «Рідне місто» знають усі в нашій школі»

Андрій Пашедін, директор ЗОШ № 19:

– У школі № 19 давно знають про організацію «Рідне місто», знають молодші класи, середня ланка, старшокласники, які беруть участь у проектах організації. Наша школа отримала від Фонду Володимира Митрофановича «Джерело Дніпра» дуже гарні меблі, апаратуру тощо. Повірте, мені як директору школи це дуже важливо. Тому організація «Рідне місто» користується повагою й авторитетом серед батьків та учнів. Зичу їй процвітання та успіхів, у тому числі й на політичних теренах.

Текст: Інна Данилова

Фото: Артем Нетесаний.

IMG_7361IMG_7364IMG_7367IMG_7377IMG_7385IMG_7325IMG_6739IMG_6721IMG_6744IMG_6743

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто