Розпустились, бо «розпустились»

Секретаріат Кременчуцької міської ради прийняв рішення про саморозпуск. Причиною стали системні порушення регламенту під час сесійних засідань.

13 березня секретаріат міської ради зібрався у міськвиконкомі з єдиним питанням на порядку денному – переобрання голови. Кількома днями раніше, 4 березня, збиралася  постійна депутатська комісії з питань регламенту, забезпечення законності та правопорядку й рекомендувала міській раді застосувати дисциплінарні покарання до голови секретаріату Олександра Головача і голови депутатської комісії з питань землекористування Валентина Стасюка. Цих депутатів колеги звинуватили у порушеннях регламенту проведення сесії 24 лютого, на якій було затвердження проект рішення про виділення 2 га землі у Крюкові ТОВ «Кременчуцька торгова гільдія». Згодом з’ясувалось, що більшість депутатів й гадки не мали, за що голосували, а проект рішення був буквально «просунутий» Олександром Головачем і Валентином Стасюком.

Останні винними себе не вважають, а тому і на засіданні секретаріату 13 березня обидва затято відстоювали свою невинуватість.

– Все було, як зазвичай. Зібралась у перерві на сесії комісія, прийняла рішення. Не «підкилимово»! Я на сесії зачитую проект, як я це робив на інших сесіях. А роздати проект депутатам мав розробник, в даному випадку – земельна комісія. Звідки я знав, що депутатам його не роздали? – сказав Олександр Головач.

Депутат Ігор Семеняченко не виключив, що, можливо, такі «протягування» питань на сесії відбувались неодноразово, але «зараз ми це побачили». З ним погодились й інші обранці.

– Я можу навести купу прикладів, коли наші депутати не додержувались регламенту, подавали ледь не перед сесією документи, яких ми не бачили… Тоді не лише Головача, а й Івка (секретаря міськради – авт.) треба зняти. Всіх зняти! – так вступилась за Олександра Головача депутат Вікторія Гончаренко.

Розмова під час засідання секретаріату велась у підвищених тонах, іноді деякі депутати переходили на «особистості» і брутальні вислови. Неочікувано поставила крапку в суперечках і галасі депутат Ірина Дроздова і запропонувала всім членам секретаріату саморозпуститись.

– Чому всі беруть собі за правило розмовляти в такому тоні? Ми ж цивілізовані люди! Я в такому тоні інформацію не сприймаю, – сказала депутат. – А якщо за законом, то всі порушують і регулярно. Ми винні всі абсолютно!

Проголосували за пропозицію про саморозпуск всі за секунду. Тепер на сесії міськради 31 березня обиратимуть новий секретаріат.

Секретаріат міськради обирають з депутатів від різних фракцій, груп і комісій. Це – робочий орган, котрий має узагальнити й оголосити пропозиції і запити депутатів на сесії міськради, а також офіційно все задокументувати.

Ірина Житня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто