Шанс допомогти іншому

102_8059

Із нагоди Всесвітнього дня донора, який відзначається 14 червня, у Кременчуцькій станції переливання крові відбулась урочиста програма. Для тих, хто не раз приходив здавати кров, щоб допомогти людям, лікарі і медсестри співали та декламували власні вірші.

Під час свята п’ятеро кременчужан – Михайло Демченко, Олена Коштовська, Тетяна Волочай, Сергій Акімов та Сергій Галайда, отримали посвідчення «Почесний донор України». Окрему шану головлікар станції переливання крові Світлана Каплата віддала колективу стоматполіклініки № 1, які є частими донорами.

102_8041

– Мене нерідко запитують, чи нешкідливо часто здавати кров, то відповіддю є ось цей чоловік, який має чудове здоров’я і такий квітучий вигляд у свої 45 років. І це здебільшого тому, що кров він здавав уже понад 100 разів, – зауважила Світлана Каплата, маючи на увазі кременчужанина Леоніда Братухіна. Наразі Кременчуцька СПК клопоче перед Міністерством охорони здоров’я про присвоєння чоловікові звання «Заслужений донор України».

Як відомо, Кременчуцька станція переливання крові обслуговує не лише Кременчук, а й Комсомольськ та сусідні райони. Але останнім часом послуг донорів потребують і за межами Полтавщини.

– Близько 200 літрів крові і компонентів ми віддаємо в інші регіони, – розповідає Світлана Каплата. – В нас діє спільний із міським пологовим будинком проект під назвою «Крок, що врятує життя». Ми відправляємо кров безпосередньо в зону АТО. Благодійні організації допомагають нам із транспортом. Зараз ми здійснили одну доставку, але, якщо потрібно буде, організуємо ще.

До речі, серед неодноразових донорів, які ділилися своєю кров’ю з пораненими на Майдані у Києві під час Революції гідності, з бійцями АТО,  є голова ГО «Рідне місто», лідер фракції партії «Рідне місто» в Кременчуцькій міській раді Юрій Гриценко. Він завітав до СПК, щоб привітати колектив зі святом та вручити нагороди людям, котрі цього дня отримали звання «Почесний донор України». За словами Юрія Гриценка, долучитися до донорства – не лише корисно, а й приємно для душі.

102_8056

– У житті кожної людини є шанс надати допомогу іншому. Одні цей шанс використовують постійно, деякі не наважуються. Я хочу останнім сказати: варто лише зробити один крок і прийти до станції переливання крові, – радить кременчужанам Юрій Гриценко. – Я почав здавати кров, відколи ще був курсантом військового училища, і продовжую це робити і зараз. Вважаю, що це дуже важливо, і для мене також. Відчувати у душі, що ти комусь допоміг, дуже приємно.

Донори є, немає тари

Цього року через проблему нестачі пластикових контейнерів для заготівлі донорської крові і тест-систем станція переливання крові втратила близько 600 донорів.

– Таке сталося вперше за час існування станції, – скаржиться головлікар закладу Світлана Каплата. – Наприкінці минулого року й у І кварталі 2015 р. ми були змушені значно обмежити прийом донорів через нестачу контейнерів. Люди приходили, але ми не могли їх прийняти. Були дні, коли станція не могла прийняти жодного донора. Внаслідок такої ситуації ми за 5 місяців втратили 600 донорів. В середньому ми змушені були повертати додому 6 донорів на день. Й одразу ж усі, кому ми допомагаємо, відчули нестачу крові та компонентів. Зараз нарешті нас почула обласна рада (станція фінансується з обласного бюджету – авт.), та й деякі спонсори допомогли. Нам виділили додаткові гроші для придбання пластикової тари, і на сьогодні ми всі обмеження зняли. Ми порахували, що на 2-3 місяці безперебійної роботи нам цих контейнерів вистачить. Що буде далі, не знаємо…

Один пластиковий контейнер для заготівлі донорської крові коштує, за словами Світлани Каплатої, близько 75 грн, і його не можна придбати в аптеці, бо виготовленням займаються спеціальні компанії. Щоденна середня кількість донорів, яких приймає станція у Кременчуці – 19 осіб. Не враховуючи того, що працюють бригади по забору крові і на виїзді.

Світлана Каплата вважає, якщо громада знатиме про такі проблеми станції переливання крові, то й обласна влада частіше звертатиме увагу на заклад у Кременчуці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто