Щедрий подарунок депутата

SAM_4941

Доки в Кременчуцькій мерії вже третій місяць майже безрезультатно шукають землю для учасників АТО, тишком-нишком цією шляхетною справою одноосібно займались і деякі депутати міськради. А цього тижня зробили сюрприз, презентувавши проект забудови площею аж 47 га! З чого б це? Невже все заради людей? 

1418223015_img_2757

Розробляли і мовчали

Цього тижня на засіданні спеціальної комісії з питань виділення землі для учасників АТО  депутат міськради, голова фракції «Батьківщина» Євген Холод вчинив справжній фурор,  представивши проект забудови мікрорайону площею 47 га у Крюкові, в районі Білецьківських плавнів, із церквою, стадіоном і навіть аквапарком. Пан Холод представив цей проект у вигляді пропозицій від фракції «Батьківщина» для учасників АТО: мовляв, він дарує його місту.

Члени комісії, м’яко кажучи, були дуже здивовані. Чому, коли в місті кілька місяців активно намагаються відшукати вільні ділянки землі для учасників АТО, звертаються за допомогою до сільських рад, «таємні благодійники» й пари з вуст не випустили? Чому мовчали? – допитувалися на засіданні комісії міський депутат (фракція «Рідне місто») Олександр Роженко та громадські активісти.

Але пан Холод зробив широкий жест лише сьогодні, після земельного скандалу, що розгорівся після сесії міської ради 24 лютого, коли більшість депутатів дізналася, що їх буквально надурили свої ж колеги по раді, підсунувши для голосування проект рішення, попередньо знятий із розгляду. Таким чином, депутати прийняли рішення про виділення ТОВ «Торгова гільдія» (яке очолює Євген Холод – ред.) 2 га землі на березі Дніпра у Крюкові для будівництва етнопарку, але скандал таки розгорівся. Тож наступного дня Євген Холод був змушений відмовитися від претензій на означені 2 га.

Етнопарку не було, немає і не буде

Заступник директора ТОВ «Кременчуцька торгова гільдія» Віталій Таценюк теж завітав на засідання комісії з питань виділення землі учасникам АТО і розповів, що землю для будівництва етнопарку їхнє підприємство отримало ще в 2007 р. і весь цей час сумлінно сплачувало за неї податки – всього у розмірі 316 тис. грн. Але сьогодні вони офіційно відмовляються від цієї ділянки.

– Вона знаходиться в рекреаційній зоні, капітальне будівництво на ній заборонене, – зазначив пан Таценюк. – У січні ми хотіли подовжити оренду, але вибухнув земельний скандал. Тому 9 млн грн, запланованих на будівництво етнопарку, засновники підприємства вирішили спрямувати на інші проекти не в нашому місті.

Що стосується 47 га землі, прилеглої до «примарного» етнопарку поблизу Білецьківських плавнів та зазначеної у проекті забудови пана Холода, то на цій території можна відшукати одразу 422 ділянки для учасників АТО. Настала черга для здивування і в головного архітектора Кременчука Олександри Волощенко. Вона зазначила, що бачить ці землі вперше.

Окрім того, на засідання завітав ще один активіст, готовий допомогти у пошуках вільних ділянок. Це юрист, директор КП «Ринкова площа» Олександр Гаврилов, який опікується будівництвом павільйонів зупинок і не є членом робочої групи з питань виділення землі учасникам АТО. Але, за його словами, він знає, як знайти земельні ділянки у мікрорайоні «Озерний» та оформити їх у правових рамках.

Зрештою було вирішено з’ясувати, чи придатні згадані 47 га для надання у власність бійцям АТО, а пропозицію пана Гаврилова – взяти до уваги.

20141112090656100

Гучні справи роблять по-тихому

– Чому ми вже впродовж 3-х місяців обговорюємо питання виділення землі, сперечаємося, чи придатна вона в парку «Депутатський», а фракція «Батьківщина» розробляє свій проект і мовчить про те, що є вільна земля? – обурився депутат від партії «Рідне місто» Олександр Роженко. – І чому ця фракція знає про земельні ділянки більше, ніж управління архітектури та земельне управління виконкому?

Аргументованої відповіді на це запитання пан Холод не знайшов.

Євген Холод зробив широкий жест лише зараз, після земельного скандалу, що розгорівся після сесії міської ради 24 лютого, коли більшість депутатів дізналися, що їх буквально надурили свої ж колеги по раді, підсунувши для голосування проект рішення, попередньо знятий з розгляду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто