Що будують біля скверу «Сосновий»?

Знесли старі приміщення і пивбар дуже швидко, і поки місце знесення не огородили звичним будівельним парканом, люди побачили купу сміття. Втім, справедливості заради безлад прибрали теж досить швидко.

Магазини і зупинка
Як розповіла головний архітектор міста Олександра Волощенко, на звільненому місці будуватимуть одноповерхові торгові приміщення у комплексі з зупинкою громадського транспорту. Зупинка розташується вздовж тротуару і наразі існуючої огорожі скверу«Сосновий», торговий комплекс буде поруч, на звільненій ділянці, яка за формою нагадує кут.
– Торгові приміщення будуть універсальні: як для промислових, так і для продовольчих товарів, але підприємцям варто дотримуватися законодавства, яке забороняє торгівлю алкогольними напоями в районі зупинок громадського транспорту, – уточнила Олександра Волощенко. – Бічна алея, яка веде до скверу «Сосновий», не буде забудована, вона залишиться. Новий торговий комплекс не закриватиме і фасади наразі існуючих торгових приміщень.
Замовником є КП «Приринкова площа». Директор підприємства Олександр Гаврилов повідомив, що будівництво планують завершити десь за 4-5 місяців. Він запевняє, що інвестор обіцяє зробити гарно: «На зупинці будуть гарні скляні навіси. Взагалі фасад торговельного комплексу обличчям до вул. 60 років Жовтня буде зі скла. Великі вітрини з підсвічуванням».
Знову гендель чи щось інше?
Кафе на місці колишнього пивбару передбачається дитяче із кількома столиками на літньому майданчику. Належатиме воно тому ж підприємцю, який раніше утримував на цьому місці сумнозвісний пивбар. Відведення земельної ділянки зроблене на нього, за ним все це і залишиться.
– Справа в тому, що в 2004-2006 рр. цей приватний підприємець отримав дозвіл на будівництво в цьому місці дитячого кафе. Але передбачалося будувати пішохідний підземний перехід у комплексі з торговими приміщеннями. Було навіть зроблено мінімальний початковий проект. Тоді справа і не рушила далі, бо складність полягала у прокладанні підземних комунікацій. І так сталось, що нереалізація проекту пішохідного переходу завадила реалізації будівництва дитячого кафе. Підприємець звернувся до нас знову. В нього чинний договір оренди, він вклав чимало грошей у свій проект. То чому б не з’явитись у цьому місці дитячому кафе? Дозвіл виданий саме на будівництво дитячого кафе, – розповіла «КП» Олександра Волощенко.
Олександр Гаврилов говорить, що коли зносили бар, вилізли на поверхню не зовсім приємні наслідки його існування.
– В тому барі не було централізованої каналізації. І це в ХХІ столітті! Було прибрано вигрібну яму з туалетом на вулиці. Через цей туалет у сквері 3 сосни просто згнили. Довелось їх ліквідувати, – зазначає директор КП «Приринкова плоша». – Підприємець, який будуватиме нове кафе, пообіцяв благоустроїти вхід і посадити нові сосни. Можливо, відчуває свою відповідальність. Але тепер для кафе вигрібною ямою не обійтися. Знаю, що підприємець вже отримав технічні умови на водоканалі для облаштування водопостачання та каналізації. Так, як було, вже не буде.

1415195324_sam_1113 1415195572_sam_1127

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто