Що світить ПАТ «Полтаваобленерго»?

1437041634_zdz5eqwk7f

Кременчуцька міська рада поскаржилася на ПАТ «Полтаваобленерго» Генпрокурору, Президенту та урядовцям.7 липня на другому засіданні 60 сесії міськради депутати звернулися до Президента України, Кабінету міністрів, голови Верховної Ради, Генпрокуратури, прокуратури Полтавської області з проханням запобігти порушенню інтересів кременчужан з боку ПАТ «Полтаваобленерго».
За словами голови комісії УЖКГ депутата Геннадія Іваняна, у зверненнях зазначається, що ПАТ «Полтаваобленерго» не виконує своїх зобов’язань, зокрема не підтримує благоустрій у місті, тобто не поспішає ліквідовувати розриті ями, які залишились після ремонту трубопроводів.
– На сьогоднішній день 164 ділянки загальною площею майже 3,8 км² не заасфальтовані – туди входять і дороги, і тротуари. Таке невиконання зобов’язань є порушенням закону», – зазначив Геннадій Іванян.
Також депутатів обурює заборгованість ПАТ «Полтаваобленерго» перед міськими комунальними підприємствами і при цьому категоричність, з якою енергопостачальники відключають життєво важливі підприємства від електрики за прострочення платежів.
Так, у своєму зверненні депутати зазначають, що ПАТ «Полтаваобленерго» призупинило подачу електроенергії на деякі об’єкти комунальної власності міста; впродовж місяця проводило зниження напруги, залишивши без світла близько 15 вулиць; понад 300 багатоповерхових будинків залишилися без централізованого водопостачання через знеструмлення насосних станцій КП «Кременчукводоканал». Водночас депутати відзначають, що більшість комунальних підприємств міста заборгованості за використану електроенергію не мають.
Тож, на думку міських обранців, «Полтаваобленерго» зловживає своїм монопольним становищем, нешанобливо ставиться до громади, викликаючи справедливі скарги та нарікання населення, провокуючи підвищення соціальної напруги в місті.
За словами секретаря міськради Василя Івка, конфлікт тягнеться довго – ще за часів Олега Бабаєва заборгованість водоканалу перед «Полтаваобленерго» складала близько 50 млн. І лише восени минулого року був проведений взаємозалік між цими підприємствами – вийшли, як кажуть, «на нуль» – сьогодні сума боргів водоканалу і «Полтаваобленерго» одне одному практично однакова.
ПАТ «Полтаваобленерго» має заборгованість перед комунальними підприємствами міста у розмірі 15 млн грн. 8 млн – за оренду теплових мереж КП «Благоустрій Кременчука»,та 7 млн – водоканалу за холодне водопостачання.
– Обіцянки є, чекаємо переказу коштів. Ми з цих грошей маємо купити для обленерго матеріали, щоб вони ремонтували мережі, – прокоментував секретар міськради Василь Івко. Заборгованість міста перед «Полтаваобленерго» за спожиті енергоносії, як повідомляють депутати, становить 15,3 млн грн.
– Маємо баланс в –200 тис. грн, що, на нашу думку, не є критичним, – сказано у зверненні міських обранців.

Олександр Роженко, депутат фракції партії «Рідне місто» у міській раді:
– Я вважаю, що в місті склалася нездорова ситуація у відносинах з «Полтаваобленерго». На жаль, на сесії міськради нам не вдалося почути думку першого заступника міського голови Віктора Калашника, бо він був у відрядженні. 1,5-3 роки тому в місті таких проблем не було. І я вважаю, що перші особи міста тут недопрацьовують.

Геннадій Іванян, голова комісії УЖКГ:
– Ми створили комісію з перевірки центральних теплових пунктів (ЦТП). Бо в «Полтаваобленерго» нас запевняли, що там лічильники ще 1941 року випуску і вони не працюють. Я особисто перевірив 5 ЦТП, оглянув дахи та колектори. Запитали у працівника ЦТП, а той неочікувано каже: «Ми щоранку знімаємо показання і передаємо черговому». Отже, все працює, і «Полтаваобленерго» звітність для себе веде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто