Щоб вижити: 3 держпрограми на оплату тепла в Україні

Щоб оплатити дороге тепло, споживачі можуть оформити субсидію або розстрочку на оплату житлово-комунальних послуг.

subsidii

Введення єдиної ціни на природний газ для споживачів, вплинуло на вартість і індивідуального, і централізованого опалення. Як нам стало відомо споживачі, які використовують газ для обігріву житла, взимку 2016-2017 років не зможуть скористатися пільговими тарифів на 1200 куб. м газу, який діяв в минулому опалювальному сезоні. Згідно з розрахунками, за опалення приватного будинку площею 75 кв.м за допомогою газу, споживачам доведеться заплатити 15000 грн за 6 місяців.

Новий тариф на газ відбився і на вартості централізованого опалення (ЦО). У липні 2016 року тепло подорожчало в середньому по Україні на 90%. У Кременчуці за опалення однокімнатної квартири в місяць доведеться заплатити в середньому 800 грн або близько 5000 грн за опалювальний сезон (з 15 жовтня по 15 квітня).

Високі тарифи на енергоресурси і низький рівень доходу не дозволить, як мінімум, половині населення країни оплачувати, нову, вартість житлово-комунальних послуг.

19 жовтня 2016 року Кабінетом мімістрів України була прийнята постанова №744  “Про зменшення фінансового навантаження на споживачів щодо оплати послуги з централізованого опалення шляхом створення умов для отримання розстрочки на оплату послуги з централізованого опалення”

У такій ситуації можна розраховувати на допомогу держави.

28_main

Варіант перший – субсидія. У 2016 році на нарахування компенсації уряд виділив близько 50 млрд грн. Чиновники гарантують, що коштів вистачить для всіх, хто потребує допомоги. Для того щоб оформити субсидію на оплату ЖКП, достатньо заповнити два документи – заяву та декларацію про доходи. Чиновники запевняють, що субсидія – це безповоротна допомога, і нараховану суму не треба повертати в разі продажу житла або одержання квартири в спадщину.

Варіант другий – оформлення розстрочки на оплату центрального опалення. Це дозволить оплатити тепло, спожите в опалювальний сезон, рівними частинами протягом всього року. Тобто споживачі будуть 50% вартості відплачувати в опалювальний, а 50% – в міжопалювальний сезон. Для того щоб оформити розстрочку, достатньо написати заяву. Надавати, додаткові документи, не потрібно.

Зразок заяви

publication_248665_img3d418ae7d9c0b29e584c958eb221d1f6

Бланки заяв українці отримають разом з квитанціями на оплату тепла, спожитого в жовтні 2016 року.

Скористатися таким механізмом можуть лише споживачі, які користуються централізованим опаленням. На оплату природного газу таке розстрочення не надається. У національній комісії з державного регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) пояснили, чому розстрочка надається тільки на послуги з ЦО. Комісія зазначила, що уряд може впливати тільки на монополістів ринку, якими є підприємства теплокомуненерго. А ось на ринку газу, у зв’язку з проведенням реформи і створенням конкуренції, постачальники газу можуть самі запропонувати споживачам розстрочку на оплату спожитого газу

Варіант третій – програма енергоефективності, яка допоможе споживачам зменшити обсяги споживання енергоресурсів і, як результат, знизити вартість ЖКП. Згідно дії програми, українці можуть оформити кредит і отримати компенсацію в розмірі від 20 до 70% на придбання енергозберігаючих матеріалів. Оформивши позику, споживачі можуть утеплити будинок або квартиру, замінити вікна або газовий котел на твердопаливний, встановити багатотарифний лічильник електроенергії. Такі дії допоможуть знизити вартості ЖКП, тільки в разі систематичної економії енергоресурсів. Так, щоб менше платити за тепло в багатоквартирному будинку, необхідно утеплити фасад всієї будівлі і обладнати будинок загальнобудинкових лічильником і регулятором температури. Такий спосіб економії можуть використовувати і споживачі, в квартирах яких є індивідуальні теплолічильники і регулятори температури на батареях.

Який з варіантів допомоги вибрати, вирішувати споживачам. Але очевидно, що без допомоги держави споживачі не зможуть оплатити дороге тепло. Так, в жовтні 2016 року 6,4 млн домогосподарств отримували субсидію на оплату ЖКП і чиновники припускають, що в листопаді-грудні 2016 роки кількість бажаючих оформити компенсацію значно зросте.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто