Скандальне відсторонення. Чотирьох депутатів попросили піти

1427887653_img_0353

31 березня під час сесійного засідання Кременчуцької міської ради депутатам Євгену Холоду, Віталію Таценюку, Олександру Головачу та Валентину Стасюку запропонували вийти з зали. За порушення регламенту роботи цим обранцям їх же колеги-депутати призначили покарання – заборонили брати участь у засіданнях ради упродовж 5-ти наступних сесійних днів.
Євгена Холода, Віталія Таценюка, Олександра Головача та Валентина Стасюка звинуватили в порушенні регламенту міськради. Скандальна історія розпочалася місяць тому, коли на сесії міської ради на голосування депутатів було «протягнуто» проект рішення про виділення 2 га землі по вул. І. Котлова ТОВ «Кременчуцька торгова гільдія», керує якою депутат Євген Холод. Тоді депутати проголосували фактично не знаючи за що, бо рішення виносилось в пакеті з іншими. А згодом почали з’ясовувати, хто винен у тому, що проект рішення про виділення 2 га землі, який не погодила профільна земельна комісія, було між тим винесено на сесію.

1427887610_img_0337
У ситуації розбиралась депутатська комісія з питань дотримання регламенту. Вона й винесла свій протокол на сесію 31 березня. Пропонувалося заборонити відвідувати засідання ради голові депутатської комісії з питань екології та земельних ресурсів Валентину Стасюку та керівникові апарату міської ради, голові секретаріату міської ради Олександру Головачу. Першим не витримав Валентин Стасюк. Заявив, що складає з себе повноваження голови депутатської комісії з питань екології та земельних ресурсів, а незабаром з вигуком: «Політична розправа!», залишив сесійну залу.
Натомість його колега по земельній комісії, депутат із фракції «Рідне місто» Олександр Роженко зазначив, що пан Стасюк, доводячи свою невинуватість, просто лукавить:
– 20 лютого ми на земельній комісії це питання не погодили, натомість запропонували відправити його на розгляд робочої групи з питань виділення землі учасникам бойових дій. Тоді всі 6 осіб, що були на засіданні, проголосували за це одностайно, зокрема і пан Стасюк.
Намагався якимось чином виправдати дії колег депутат Дмитро Кравченко: «Порушення регламенту є на кожній сесії. Ми на вході на сесію отримуємо проекти рішень, які взагалі не бачили, але повинні терміново розглянути… Бо іноді від цього залежить доля підприємця та його робоче місце».
На думку депутата Микола Черниша, всі чвари «почалися з відставки Валерія Медведовського з посади віце-мера, а яблуком розбрату стали ці 2 га, які не потрібно було Холоду і Таценюку (керівники ТОВ «Кременчуцька торгова гільдія» – ред.) тягнути на сесію».
Врешті після тривалих дебатів новий голова секретаріату Кирило Юхно оприлюднив ще більш «жорстку» пропозицію вже стосовно чотирьох, а не двох обранців – позбавити депутатів Євгена Холода, Віталія Таценюка, Олександра Головача та Валентина Стасюка права брати участь у подальшій роботі засідання ради 31 березня та права брати участь у засіданнях міської ради терміном на 5 сесійних днів, починаючи із наступного пленарного засідання.
За таке рішення проголосували в цілому 34 депутати міськради, що склало необхідну більшість. Але секретар міськради Василь Івко повідомив, що вважає дане рішення «некоректним»: «Щойно це рішення набере чинності, я маю право накласти на нього вето». Депутати не погодились за таких умов продовжувати засідання й оголосили 15-хвилинну перерву для переговорів. Останні завершились перемогою більшості.
Після повернення в сесійну залу 33 депутати проголосували за те, щоб позбавити чотирьох обранців права брати участі вже у цій сесії. Оскільки Валентин Стасюк залишив залу раніше, троє інших депутатів з обуренням пішли.

(Фото Артема Нетесаного)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ця форма збирає ваше ім'я, адресу електронної пошти та вміст, щоб ми могли відстежувати коментарі, розміщені на сайті. Для отримання додаткової інформації перегляньте нашу політику конфіденційності, де ви отримаєте більше інформації про те, де, як і чому ми зберігаємо ваші дані.

В об’єктиві рідне місто